Reklama

Reklama

Startuje głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Są projekty z Płocka

Opublikowano: wt, 27 paź 2020 16:33
Autor:

Startuje głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Są projekty z Płocka - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Rozpoczyna się głosowanie w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Teraz wszystko w rękach mieszkańców województwa. Do głosowania w ramach BOM zakwalifikowało kilkadziesiąt projektów w tym 9 z regionu płocka. 

Reklama

Zainteresowanie okazało się spore. Do pierwszego w historii Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zgłoszono 231 projektów, których łączna wartość to ponad 92 mln złotych. Ostatecznie ocenę formalną i merytoryczną przeszło 107 z nich w puli podregionalnej i 26 projektów z puli ogólnowojewódzkiej. Wśród nich znalazły się też te z Płocka i regionu płockiego. To m.in. modernizacja wejścia głównego wraz z holem i klatką schodową gmachu głównego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, budowa parkingu przy pogotowiu na Strzeleckiej 3 czy konserwacja sztandaru SP nr 2 w Sierpcu. 

Jak przekonuje marszałek województwa, projekty zgłoszone w ramach BOM mogą być wkładem mieszkańców w rozwój województwa.

- Budżet Obywatelski Mazowsza aktywizuje i integruje, a także daje nam swobodę w wyborze najważniejszych dla nas przedsięwzięć - mówił Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Zachęcam do współdecydowania o tym, co będzie realizowane w regionie i głosowania. Sprawmy, by wszystkim żyło się lepiej, a Mazowsze rozwijało się i piękniało - przekonywał.

Głosowanie już wystartowało i potrwa do 16 listopada. Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy - po jednym na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i podregionalnej. Głosować można za pośrednictwem platformy internetowej bom.mazovia.pl. Po dokonaniu wyboru, głosujący zostanie poproszony o wpisanie imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania oraz podanie numeru telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny. Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów będą mogły oddać głos w siedzibie urzędu i w jego delegaturach, po wcześniejszym umówieniu się. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. 

Samorząd województwa mazowieckiego na realizację inwestycji wybranych przez mieszkańców Mazowsza przeznaczył aż 25 mln zł. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r.

- Każdy głos jest ważny - mówi Sara Michalska, zastępca dyrektora departamentu organizacji ds. organizacyjnych w urzędzie marszałkowskim województwa mazowieckiego. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z zaangażowania autorów projektów w promocję swoich pomysłów. Są zdeterminowani i kreatywni. Trzymamy kciuki za każdy projekt - dodaje.

Pełną listę projektów zakwalifikowanych do głosowania można znaleźć na stronie internetowej bom.mazovia.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    ZSL PSL

    Może znowu teznie za banieczkę a w Cekanowie za 20 tys. Grunt miasta. Kiedy ABW tym się zajmie..