Reklama

Poznaliśmy wyniki wyborów w Drobinie. Kto burmistrzem?

Opublikowano:
Autor:

Poznaliśmy wyniki wyborów w Drobinie. Kto burmistrzem? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Poznaliśmy wyniki wyborów na burmistrza miasta i gminy Drobin, które odbyły się w niedzielę, 13 września. Wygrał je kandydat Prawa i Sprawiedliwości,.

Poznaliśmy wyniki wyborów na burmistrza miasta i gminy Drobin, które odbyły się w niedzielę, 13 września. Wygrał je kandydat Prawa i Sprawiedliwości.

W przedterminowych wyborach wystartowało dwóch kandydatów. O głosy walczyli: Grzegorz Szykulski z Prawa i Sprawiedliwości, który po tragicznej śmierci dotychczasowego burmistrza, pełnił tymczasowo jego obowiązki, oraz Krzysztof Wielec, radny powiatu płockiego z Polskiego Stronnictw Ludowego. Jak podano w obwieszczeniu komisarza wyborczego w Płocku, Szykulski uzyskał 1460 ważnych głosów i to on został nowym burmistrzem miasta i gminy Drobin. 

Podczas niedzielnego głosowania oddano 2918 ważnych głosów. Frekwencja wyniosła 47,65 proc. 

Przypomnijmy, zorganizowanie przedterminowych wyborów było konieczne w związku ze śmiercią burmistrza Andrzeja Samoraja, który 16 czerwca zginął podczas prac rolniczych. Do śmierci doszło wskutek przyciśnięcia przez agregat do oprysków, a w konsekwencji do uduszenia. 43-letni Samoraj był burmistrzem Drobina od 2014 roku. 

[ZT]26410[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE