Reklama

Powiatowy Dzień Ziemi w Słubicach

Opublikowano:
Autor:

Powiatowy Dzień Ziemi w Słubicach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region To jedna z tych imprez, które już na stałe wpisały się w krajobraz Powiatu Płockiego. Impreza dla ludzi, którzy kochają mazowiecką wieś, dobre jedzenie, utalentowanych artystów, podziwiają ludową twórczość i są miłośnikami ekologii. Mowa oczywiście o Powiatowym Dniu Ziemi w Słubicach.

W niedzielę 20 maja odbyła się już XIX edycja tego popularnego wydarzenia. Z każdą godziną przybywało coraz więcej gości, wśród nich m.in.: Starosta Mariusz Bieniek, Wicestarosta Iwona Sierocka, Sekretarz Powiatu Michał Twardy, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Wiceprzewodniczący Adam Sierocki oraz Radni: Ewa Kowalak, Józef Walewski, Tomasz Duda, Paweł Bogiel, Andrzej Kuliński, Henryk Kamiński.

Do udziału w imprezie zaprosiły Samorządy Powiatu Płockiego i Gminy Słubice, dlatego nie mogło również zabraknąć gospodarza gminy – Wójta Krzysztofa Dylickiego.

XIX Powiatowy Dzień Ziemi w Słubicach rozpoczął się o godz. 14 na boisku przy szkole podstawowej. Po artystycznym wprowadzeniu, nastąpiło uroczyste otwarcie przez Starostę i Wójta.

Były kiermasze żywności ekologicznej, twórczości ludowej, roślin ozdobnych, pokaz gotowania na wielkiej patelni, konkursy, warsztaty twórcze i ekologiczne. Nie zabrakło ekspertów, którzy chętnie doradzali w różnych dziedzinach.

Dodatkowo Powiatowemu Dniu Ziemi towarzyszyły niezwykle widowiskowe imprezy motoryzacyjne. Pierwszą z nich było wydarzenie pod nazwą „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, które wspólnie zorganizowały Powiat Płocki i Groszek Off Road. Była to pierwsza z cyklu czterech imprez 4X4, które w kolejnych miesiącach odbędą się również w innych miejscach na terenie Ziemi Płockiej. Celem tego wydarzenia jest przedstawienie uczestnikom historii, kultury i ciekawych miejsc Powiatu Płockiego. Drugą imprezą, również związaną z motoryzacją, był Wrak Race – coraz popularniejsze w całym kraju wyścigi wraków, które rywalizują na specjalnie przygotowanym torze. Organizatorami tych zawodów były Polska Liga Wraków i portal motociekawy.pl.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE