Reklama

PiS czy PSL? W niedzielę wybory burmistrza Drobina

Opublikowano:
Autor:

PiS czy PSL? W niedzielę wybory burmistrza Drobina - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region 13 września w Drobinie w powiecie płockim odbędą się przedterminowe wybory burmistrza miasta i gminy. Jest to konieczne w związku ze śmiercią burmistrza Andrzeja Samoraja, który 16 czerwca zginął w wypadku podczas prac rolniczych.

13 września w Drobinie w powiecie płockim odbędą się przedterminowe wybory burmistrza miasta i gminy. Jest to konieczne w związku ze śmiercią burmistrza Andrzeja Samoraja, który 16 czerwca zginął w wypadku podczas prac rolniczych.

Do jego śmierci doszło wskutek przyciśnięcia przez agregat do oprysków, a następnie uduszenia. 43-letni Andrzej Samoraj był burmistrzem Drobina od 2014 r., wcześniej radnym płockiej rady powiatu, pracownikiem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Płocku.

Zgodnie z przepisami rozporządzenie w sprawie przedterminowych wyborów burmistrza miasta i gminy Drobin ogłosił w lipcu premier Mateusz Morawiecki, wyznaczając termin głosowania na 13 września.

6 lipca, na wniosek wojewody mazowieckiego, Grzegorz Szykulski został powołany przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego na osobę pełniącą funkcję burmistrza do czasu wyboru nowej osoby na to stanowisko.

Okazało się, że 53-letni Grzegorz Szykulski (członek Prawa i Sprawiedliwości) stanie w wyborcze, kandyduje z własnego komitetu. Będzie miał jednego rywala, jest nim zgłoszony przez komitet wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego 59-letni Krzysztof Wielec, radny powiatu płockiego, członek PSL.

Wybory odbędą się 13 września w godz. 7-21 w sześciu obwodowych komisjach wyborczych na terenie gminy.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE