Reklama

PiS 70 proc., a Koalicja Obywatelska - 3 proc. Jest taka gmina

Opublikowano:
Autor:

PiS 70 proc., a Koalicja Obywatelska - 3 proc. Jest taka gmina - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region W Płocku Prawo i Sprawiedliwość zdobyło trzy razy więcej głosów niż Koalicja Obywatelska. Ale w regionie płockim jest gmina, w której ta różnica była wręcz ogromna.

W Płocku Prawo i Sprawiedliwość zdobyło trzy razy więcej głosów niż Koalicja Obywatelska. Ale w regionie płockim jest gmina, w której ta różnica była wręcz ogromna.

W skali kraju niedzielne wybory do Sejmu wygrało Prawo i Sprawiedliwość zdobywając ok. 43,6 proc., druga była Koalicja Obywatelska - 27,4 proc. W Płocku ta różnica była większa, bo liczby to odpowiednio 52,45 oraz 16,85. 

W powiecie płockim ziemskim PiS zdobył 58,8 proc., a KO - tylko 11,6 proc. Największe poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości było w gminie Słubice - 68,8 proc. Koalicja Obywatelska zebrała tam 5,6 proc.

Ale nie był to wcale rekord. W regionie płockim różnica między dwoma najpopularniejszymi komitetami największa okazała się w gminie Rościszewo w powiecie sierpeckim. PiS zdobył tam aż 70,7 proc. poparcia, a KO - tylko 3,44 proc. W gronie 1774 osób, która pofatygowały się do urn, za KO opowiedziało się zaledwie 61. 

Średnio w powiecie sierpeckim PiS uzyskał 58,3 proc, PSL - 15,9, KO - 12, Lewica - 8,2, Konfederacja - 4,4 proc., a Koalicja Bezpartyjni Samorządowcy - 1,2 proc.

Najwięcej mieszkańców powiatu sierpeckiego zagłosowało na sierpczanina Waldemara Olejniczaka z PiS - 5422. Posłowi minionej kadencji nie wystarczyło to jednak, by ponownie dostać się do Sejmu. Kolejni na liście to minister zdrowia Łukasz Szumowski z PiS (1973 głosy), Marek Opioła (PiS) - 1792, Piotr Zgorzelski (PSL) - 1464 oraz nowy poseł Jacek Ozdoba (PiS) - 1426.

Dobry wynik zanotował sierpczanin Piotr Rzeszotarski (PSL) - 1418 głosów w powiecie, za nim uplasowali się Marcin Kierwiński (KO) - 1288 oraz lider SLD Arkadiusz Iwaniak - 982. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE