Reklama

Park Miejski w Wyszogrodzie ma wyjątkowego patrona

Opublikowano:
Autor:

Park Miejski w Wyszogrodzie ma wyjątkowego patrona - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region W niedzielę 30 września w Wyszogrodzie miała miejsce uroczystość nadania imienia Parkowi Miejskiemu w centrum miasteczka, nad którą patronat honorowy objął Mariusz Bieniek – Starosta Płocki. Uroczystość zorganizowały Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, Stowarzyszenie „Wokół Śniadeckiego” oraz Urząd Gminy i Miasta Wyszogród.

W niedzielę 30 września w Wyszogrodzie miała miejsce uroczystość nadania imienia Parkowi Miejskiemu w centrum miasteczka, nad którą patronat honorowy objął Mariusz Bieniek – Starosta Płocki. Uroczystość zorganizowały Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, Stowarzyszenie „Wokół Śniadeckiego” oraz Urząd Gminy i Miasta Wyszogród.


W konsultacjach społecznych mieszkańcy miasta zdecydowali, aby nadać parkowi imię ks. Michała Serafina - bohaterskiego księdza, działającego w strukturach zbrojnego podziemia od 1939 do 1942 roku i zamordowanego przez Niemców.
Uroczystość rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny koncelebrowana przez ks. Prałata Janusza Mackiewicza, ks. kanonika Zenona Glicnera, ks. proboszcza Grzegorza Przybyłka, ks. proboszcza dr. Rafała Bednarczyka oraz Gwardiana Klasztoru Ojców Franciszkanów o. Marka Iwańskiego. Msza została odprawiona w Kościele Parafialnym pw. Świętej Trójcy w Wyszogrodzie. Uświetnił ją występ uczniów Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego i Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej w Wyszogrodzie w etiudzie teatralnej „Umrzeć w imię Boga i Ojczyzny”, przedstawiającej losy ks. Michała Serafina i jego śmierć. 


Tuż po mszy odbyło się poświęcenie pomnika ku pamięci ks. Serafina w Parku Miejskim. Kwiaty, w imieniu Samorządu Powiatu Płockiego, złożył Starosta Płocki Mariusz Bieniek w asyście Radnych Powiatu Elżbiety Jachimiak i Jadwigi Milewskiej. W imieniu Miasta i Gminy Wyszogród kwiaty złożyli Burmistrz Jan Boszko i Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Wyszogród Józef Boszko, w imieniu Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego - Dyrektor Joanna Misiakowska wraz z nauczycielami. Od mieszkańców biało-czerwoną wiązankę złożyli: Komendant Miejsko-Gminny OSP Krzysztof Laskowski, Prezes OSP w Wyszogrodzie Wiesław Ambroziak oraz Prezes OSP w Rębowie Andrzej Łożyński.
Po oficjalnej części uczestnicy przemaszerowali z pocztami sztandarowymi jednostek OSP i szkól, w asyście Rębowskiej Orkiestry Dętej, do budynku OSP w Wyszogrodzie, gdzie odbyło się patriotyczne biesiadowanie w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE