Reklama

Nowy orlik. Tym razem lekkoatletyczny

Opublikowano:
Autor:

Nowy orlik. Tym razem lekkoatletyczny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Uczniowie szkoły podstawowej w Słupnie pożegnali rok szkolny na nowym orliku lekkoatletycznym, który powstał przy szkole.

Uczniowie szkoły podstawowej w Słupnie pożegnali rok szkolny na nowym orliku lekkoatletycznym, który powstał przy szkole.

Piątkowe zakończenie roku w Szkole Podstawowej im. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Słupnie zorganizowano przy nowo zbudowanym orliku. Od pozostałych obiektów sportowych tego typu w gminie, a więc od orlików piłkarskich w Liszynie i Gulczewie, ten w Słupnie różni się profilem sportowym - ma on służyć przede wszystkim do trenowania lekkoatletyki. Dlatego właśnie boisko z piłkochwytami, otoczone jest czterotorową bieżnią o długości 200 m, obok wybudowano również 80-metrową bieżnię prostą, rzutnię do pchnięcia kulą oraz skocznię do skoku w dal.

Jak podaje Urząd Gminy,  nowy obiekt wraz z bieżnią ma 80,16 m długości i 42,17 m szerokości. Obie bieżnie i rozbieg skocznie mają nawierzchnię z czerwonego granulatu produkowanego na bazie kauczuku, natomiast nawierzchnie wewnątrz boiska i rzutni do pchnięcia kulą są wykonane z włókien syntetycznych.

- Cieszę się, że w gminie Słupno mamy obiekt, z którego będą korzystać uczniowie naszych szkół - mówił wójt Słupna, Macin Zawadka. - Dziś dużo mówi się o kondycji fizycznej młodego pokolenia, wszyscy jesteśmy odbiorcami medialnych kampanii promujących zdrowy styl życia, w który wpisuje się aktywność sportowa. Jak widać w Słupnie nie tylko mówimy na ten temat, ale realizujemy konkretne zadania. Wierzę, że nowy orlik lekkoatletyczny spowoduje, że nasi uczniowie, choć już dziś w sporcie biją na głowę inne szkoły powiatu płockiego, będą odnosić w tej dziedzinie jeszcze większe sukcesy.

Dobiegają końca ostatnie odbiory, więc nie ustalono jeszcze, w jakich godzinach obiekt będzie czynny.

Orlik został wybudowany przez firmę Kortbud, która zainkasowała ponad 1 mln zł. Ponad 32 proc. tych środków - 350 tys. zł, to dofinansowanie z ministerstwa sportu i turystyki.

Fot. Urząd Gminy w Słupnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE