Reklama

Reklama

Nowe władze w powiecie. Starosta z PiS za starostę... z PiS

Opublikowano: wt, 20 paź 2020 19:13
Autor:

Nowe władze w powiecie. Starosta z PiS za starostę... z PiS - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region We wtorek doszło do zmiany władzy w powiecie sierpeckim. Radni odwołali starostę Mariusza Turalskiego, jego fotel zajął Andrzej Cześnik.

Reklama

We wtorek doszło do zmiany władzy w powiecie sierpeckim. Radni odwołali starostę Mariusza Turalskiego, jego fotel zajął Andrzej Cześnik.

Na odwołanie starosty i zarządu zanosiło się od kilku tygodni, gdyż - jak pisaliśmy - podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu grupa 11 z 17 rajców złożyła wniosek dotyczący odwołania starosty Mariusza Turalskiego (PiS). W ich ocenie działania starosty nie spełniały oczekiwań w wielu kwestiach. 

11 radnych uważało, że starosta przekroczył uprawnienia oraz nie zastosował przepisów dotyczących zatrudnienia, zarzuciło mu brak informacji dotyczących prowadzonych i planowanych inwestycji, brak uzgodnień oraz precyzyjnych odpowiedzi dotyczących realizowanych inwestycji, brak polityki informacyjnej względem Rady Powiatu oraz brak właściwego nadzoru nad działalnością jednostek organizacyjnych starostwa, a w szczególności SPZZOZ w Sierpcu. Mariusz Turalski odrzucał te zarzuty, podkreślał, że jeszcze niedawno współpraca zarządu z radnymi układała się bardzo dobrze.

- W Starostwie Powiatowym w Sierpcu odbyła się XXV Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu Sierpeckiego dotycząca odwołania Starosty Sierpeckiego Mariusza Turalskiego, a co za tym idzie również całego zarządu. W głosowaniu brało udział 16 radnych, 14 z nich opowiedziało się za odwołaniem - poinformowało starostwo. 

Poza Turalskim w zarządzie powiatu byli do tej pory: Jarosław Ocicki (wicestarosta) oraz Andrzej Cześnik, Kamil Różański i Sławomir Krystek.

Podczas wtorkowych obrad wybrano nowe Prezydium Rady Powiatu oraz nowego starostę. Decyzją 15 głosów na stanowisko starosty powołany został Andrzej Cześnik (PiS), który dwa lata temu dostał się do rady z przedostatnim wynikiem z grona wybranych osób (363 głosy, mniej miał tylko Marek Chyliński - 327, a Turalski, w tym samym okręgu co Cześnik  - 903). 

Funkcję wicestarosty objął Sławomir Olejniczak (PSL), a członkami zarządu zostali Marek Chyliński (PSL), ponownie Sławomir Krystek (w wyborach startował ze swojego komitetu) oraz Dariusz Twardowski (PiS).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (12)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.