Reklama

Morderca Mariusz T. już nie przebywa w ośrodku w Gostyninie. Trafił do więzienia

Opublikowano:
Autor:

Morderca Mariusz T. już nie przebywa w ośrodku w Gostyninie. Trafił do więzienia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Pedofil i morderca Mariusz T. przebywał w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym przy Regionalnym Ośrodku Psychiatrii Sądowej w Gostyninie od kwietnia 2014 r. Najbliższych kilka lat spędzi zapewne za kratami więzienia. Obecnie tymczasowo przebywa w więzieniu w Płocku.

Pedofil i morderca Mariusz T. przebywał w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym przy Regionalnym Ośrodku Psychiatrii Sądowej w Gostyninie od kwietnia 2014 r. Najbliższych kilka lat spędzi zapewne za kratami więzienia. Obecnie tymczasowo przebywa w więzieniu w Płocku.

Mariusz T., zanim trafił do ośrodka w Gostyninie, odbywał karę więzienia za zabójstwo czterech chłopców. O umieszczeniu Mariusza T. w specjalnym ośrodku w Gostyninie zdecydował sąd na mocy ustawy z 2013 r. o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób (nazywanej także ustawą o bestiach). Później okazało się, że wszedł w posiadanie pornografii dziecięcej w okresie, gdy przebywał jeszcze w zakładzie karnym w Strzelcach Opolskich w latach 2006-2014. Z tego powodu w lipcu 2015 r. Sąd Rejonowy w Gostyninie skazał Mariusza T. na pięć i pół roku pozbawienia wolności. Wyrok podtrzymał Sąd Okręgowy w Płocku, który w marcu 2016 r. odrzucił apelację wniesioną przez obronę.

[ZT]23182[/ZT]

O dalszym pobycie mężczyzny w ośrodku decydował sąd co pół roku. Ostatecznie pod koniec czerwca - jak czytamy na portalu Wirtualna Polska - uznano, że 57-latek może już odbyć zasądzoną karę. Iwona Wiśniewska Bartoszewska, rzeczniczka płockiego Sądu Okręgowego, poinformowała, że Sąd Okręgowy w Płocku utrzymał postanowienie Sądu Rejonowego w Gostyninie w mocy. - Zdaniem sądu terapia i to, że skazany stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, nie mogą być przeszkodą w wykonywaniu prawomocnego wyroku i wykonania kary pozbawienia wolności - podkreśliła w rozmowie z dziennikarzem portalu. W sądzie toczy się następna sprawa przeciwko Mariuszowi T. Już w Gostyninie w pokoju mężczyzny ponownie znaleziono materiały pedofilskie. Proces rozpoczął się w kwietniu, kolejna rozprawa 7 listopada. Proces jest niejawny.

O przeniesieniu Mariusza T. do Zakładu Karnego zdecydował sąd. We wtorek został przetransportowany do więzienia w Płocku. Obrońcy 57-latka do końca walczyli o to, aby ich klient pozostał w zamkniętym ośrodku w Gostyninie, co ma związek z traktowaniem przez współwięźniów sprawców przestępstw seksualnych wobec dzieci. W poniedziałek wpłynęło zażalenie na tę decyzję od obrońców Mariusza T. Zażalenie obrony płocki sąd rozpatrzy prawdopodobnie już w środę.

W ciągu najbliższych kilku tygodni Służba Więzienna podejmie decyzję, w którym więzieniu Mariusz T. odbędzie całą karę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE