Reklama

Milionowa inwestycja zakończona. Droga Szumanie-Bielsk otwarta

Opublikowano:
Autor:

Milionowa inwestycja zakończona. Droga Szumanie-Bielsk otwarta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Prace zakończone, a inwestycja została oddana mieszkańcom. W środę, 9 września, otwarto ważną ulicę w powiecie płockim. Dzięki funduszom unijnym zmodernizowano drogę Szumanie-Bielsk.

Prace zakończone, a inwestycja została oddana mieszkańcom. W środę, 9 września, otwarto ważną ulicę w powiecie płockim. Dzięki funduszom unijnym zmodernizowano drogę Szumanie-Bielsk. 

Inwestycja ta nie byłaby możliwa bez zaangażowania środków zewnętrznych. Starostwo Powiatowe w Płocku na modernizację tej drogi otrzymało ponad 7,6 mln złotych ze środków unijnych oraz budżetu państwa. W efekcie przeprowadzono prace na ponad 7,5-km odcinku. 

- Droga Szumanie-Bielsk jest ważną w kontekście rozwoju powiatu płockiego, ale także sierpeckiego, żuromińskiego no i całej tej okolicy - wyjaśniał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Pozwala skrócić drogę na Mazury, czy wywieść produkcję rolniczą. To strategiczna droga, z którą przez lata nie mogliśmy nic zrobić. Dzięki temu, że udało się zaangażować środki europejskie mamy efekt w postaci nowej drogi - przekonywał.

W ramach inwestycji droga powiatowa nr 3759W została rozbudowana i gruntownie przebudowana. Nie tylko wymieniono nawierzchnię, ale też wyrównano podłoże i poszerzono drogę do szerokości 6 metrów. Przebudowano także dwa mosty w Siemieniu i Giżyniu oraz skrzyżowanie z drogą wojewódzką.

- To bardzo ważny szlak komunikacyjny, który łączy nie tylko dwa powiaty, ale i dwie drogi krajowe - mówił w rozmowie z nami Mariusz Bieniek, Starosta Płocki. - Droga była w stanie tragicznym, dlatego jej modernizacja wyjątkowo imponuje. To także inwestycja w bezpieczeństwo i komfort jazdy. Wyjątkowa droga, która otrzymała dofinansowanie w wysokości aż 95 proc., co podkreśla jej strategiczne znaczenie dla całego regionu - dodał.

Wyremontowana droga jest także kluczowa z punktu widzenie mieszkańców, którzy od lat narzekali na pogarszający się stan alteri. Ta z roku na rok była dewastowana coraz bardziej.

- Nie tylko dla mieszkańców  jest to bardzo ważny ciąg komunikacyjny. Droga łączy przecież dwie gminy - tłumaczyła Magdalena Woja, mieszkanka gminy Bielsk, wiceprzewodnicząca rady powiatu płockiego. - Mieszkańcy na co dzień przemierzają  ja jadąc do pracy, a dzieci do szkoły. Bardzo długo zabiegaliśmy o jej przebudowę. W imieniu mieszkańców: dziękuję - mówiła po chwili.

W ramach inwestycji zmieniono także nawierzchnię istniejących skrzyżowań i zjazdów. Droga została także odwodniona i wyposażona w bariery ochronne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE