Reklama

Mieszkańcy odetchną. Ich protesty się opłaciły

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy odetchną. Ich protesty się opłaciły - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Mieszkańcy Ciółkowa mają powód do zadowolenia. Protestowali w Płocku wielokrotnie obawiając się o swoje zdrowie i dzieci w związku z działalnością lokalnej kompostowni. Skarżyli się na straszny odór. Wygląda na to, że ten problem zniknie.

Mieszkańcy Ciółkowa mają powód do zadowolenia. Protestowali w Płocku wielokrotnie obawiając się o swoje zdrowie i dzieci w związku z działalnością lokalnej kompostowni. Skarżyli się na straszny odór. Wygląda na to, że ten problem zniknie.

Starosta Mariusz Bieniek nie ukrywał zadowolenia w trakcie przedświątecznej sesji rady Powiatu Płockiego. Zakład Ecoriver jednak nie może prowadzić dalszej działalności w Ciółkowie (gmina Radzanowo).

O tej sprawie zrobiło się głośno dwa lata temu. Mieszkańcy przyjeżdżali do Płocka, za każdym razem ich protest był coraz bardziej donośniejszy. Skarżyli się na straszny odór, obawiając o zdrowie, a nawet o życie. Byli stanowczy. Dla nich istniało tylko jedno rozwiązanie, zakład przetwarzający odpady miał zniknąć z ich miejscowości.

[ZT]7526[/ZT]

Udało się, cofnięto decyzję o wydaniu pozwolenia na funkcjonowanie kompostowni w trybie natychmiastowej wykonalności. Zakład tak łatwo nie chciał się jednak poddać, odwoływał się od tej decyzji. Sprawa dotarła do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie i do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Płocku. Już wiadomo, że NSA podtrzymał w mocy wszystkie decyzje starosty płockiego na posiedzeniu 8 grudnia.

- W połowie stycznia powinny ruszyć stosowne procedury prowadzące do likwidacji kompostowni – informuje Starostwo Płockie. - Zostanie podjęta decyzja o wykonaniu zastępczym, egzekutorem będzie starosta płocki. Uwolniony teren ma być terenem rolnym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE