Reklama

Linia autobusowa do likwidacji? Możliwe

Opublikowano:
Autor:

Linia autobusowa do likwidacji? Możliwe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Autobusy linii 34 kursujące na trasie między Podolszycami a Rogozinem nie cieszą się szczególną popularnością wśród pasażerów. Dlatego kursy tej linii na wakacje zostają zawieszone, a jeśli później nic się nie zmieni - mogą zostać zlikwidowane.

Autobusy linii 34 kursujące na trasie między Podolszycami a Rogozinem nie cieszą się szczególną popularnością wśród pasażerów. Dlatego kursy tej linii na wakacje zostają zawieszone, a jeśli później nic się nie zmieni - mogą zostać zlikwidowane.

Jak poinformowała Komunikacja Miejska, w lipcu i sierpniu zawieszone zostały kursy autobusów linii 34 przewożącej pasażerów na trasie Podolszyce-Rogozino-Podolszyce.

Ale Komunikacja Miejska jest jednak wykonawcą usług zlecanych jej przez gminę (w tym wypadku Radzanowo) i to tam trzeba szukać odpowiedzi na pytanie o zmiany w kursowaniu autobusów tej linii.

Gmina z kolei tłumaczy ten ruch bardzo niskim zainteresowaniem pasażerów. Jak wyjaśniają urzędnicy, mimo że kursów jest tylko sześć dziennie (w weekendy - po dwa dziennie), autobusy świecą pustkami. To z kolei stawia pod znakiem zapytania dalszy sens płacenia za puste kursy. Dlatego na wakacje, gdy uczniowie mają przerwę w nauce i pasażerów może być jeszcze mniej, gmina zdecydowała się zawiesić kursy w lipcu i sierpniu. Autobusy mają wrócić na trasę we wrześniu, a urzędnicy liczą, że wprowadzenie nowych biletów czasowych, a także uruchomienie w Płocku płatnej strefy parkowania zachęci pasażerów do częstszych podróży tą linią.

Ale jeśli do końca roku liczba pasażerów nie wzrośnie, niewykluczona jest likwidacja linii 34. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE