Reklama

Już wiadomo, jakie komitety wystartują w wyborach

Opublikowano:
Autor:

Już wiadomo, jakie komitety wystartują w wyborach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Wiosną mieszkańców Słupna czekają wybory uzupełniające. Trzeba zastąpić Marcina Peterę, który zrezygnował z zasiadania w radzie gminy. Która swoją drogą też może zostać odwołana w drodze referendum...

Wiosną mieszkańców Słupna czekają wybory uzupełniające. Trzeba zastąpić Marcina Peterę, który zrezygnował z zasiadania w radzie gminy. Która swoją drogą też może zostać odwołana w drodze referendum...

To gorący politycznie okres w podpłockiej gminie. Od wyborów samorządowych w 2014 roku nowo wybrany wójt i rada gminy nie potrafią dojść do porozumienia. Efektem tego może być referendum w sprawie odwołania gminy. Mieszkańcy od kilku dni zbierają w tej sprawie podpisy. 

[ZT]14462[/ZT]

Czy do tego dojdzie - jeszcze nie wiadomo, choć z naszych informacji wynika, że mieszkańcy chętnie składają podpisy za referendum i uda się uzyskać wymaganą liczbę. Pewne na razie jest, że trzeba zastąpić radnego, który zrezygnował ze swojego mandatu. W niedzielę 23 kwietnia mieszkańcy zdecydują, kto będzie jego następcą. W szranki staną trzy komitety: Komitet Wyborczy Wyborców Anny Zalewskiej z Nowego Gulczewa oraz ze Słupna: Komitet Wyborczy Wyborców Małgorzata Sawicka Wspólne Dobro i Komitet Wyborczy Wyborców dla Mieszkańców Słupna. 

Na kartach do głosowania mieszkańcy okręgu w Słupnie zobaczą więc dwie kandydatki oraz reprezentanta lub reprezentantkę trzeciego komitetu. Dodajmy, że Małgorzata Sawicka w poprzednich wyborach samorządowych startowała  z tego okręgu i zdobyła drugi wynik po Marcinie Peterze. 

Warto zauważyć, że nikt nie startuje pod szyldem Polskiego Stronnictwa Ludowego. To właśnie radni spod znaku zielonej koniczynki stanowią opozycyjną wobec wójta większość w radzie.

To, czy po wyborach nowy radny lub radna dołączy do obozu zwolenników wójta Marcina Zawadki czy jego przeciwników nie będzie miało znaczenia dla rozkładu sił w radzie gminy. Będzie jednak ważnym sygnałem opinii mieszkańców o tym, co dzieje się w ich gminie. O ile nie dojdzie do odwołania rady.

Teraz przed kandydatami kampania wyborcza. Okręg 13 (Słupno II), z którego startował Petera, obejmuje ulice: Bajkową, Baśniową, Bocianią, Calineczki, Drozdową, Gołębią, Gryczaną, Jaglaną, Jaśminową, Jesionową, Korsarską, Kruczą, Krzelewo, Łączną, Młynarską, Modrą, Nad Słupianką, Orlą, Pocztową, Sezamową, Smoczą, Sokolą, Sowią, Topolową, Wierzbową, Wronią, Zarzeczną, Zieloną, Żeglarską, Żurawią. 

[ZT]14196[/ZT]

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE