Reklama

Reklama

Inauguracja nowego roku akademickiego na Płockim Powiatowym Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Opublikowano: pt, 30 paź 2020 00:22
Autor:

Inauguracja nowego roku akademickiego na Płockim Powiatowym Uniwersytecie Trzeciego Wieku - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region 5 października 2020 r. do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, na zaproszenie Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Starosty Płockiego Mariusz Bieńka oraz Prezesa Zarządu Stowarzyszenia SKT STO 168 w Małej Wsi Andrzeja Barcińskiego, przybyli goście z terenu całego Powiatu Płockiego.

Reklama

 Była to okazja zarówno do podsumowania roku akademickiego 2019/2020, ale przede wszystkim rozpoczęcia nowego 2020/2021. Słuchacze i absolwenci Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku otrzymali dyplomy ukończenia realizowanych szkoleń i kursów, a wszyscy obecni na sali wysłuchali wykładu dr Grzegorza Gołębiewskiego – „Płock i Ziemia Płocka a czas niepodległości”.  Dodatkowo inauguracja była okazją do podziękowania za wsparcie działań Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i pomoc organizacyjną w lokalnych inicjatywach dla Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Spraw Społecznych Małgorzaty Struzik oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Karoliny Koper. Prowadzący uroczystość Prezes Andrzej Barciński, wraz z Wiceprezesem Wiesławem Żmudą, wręczyli także podziękowania dla koordynatorów powiatowych, m. in. dla Radnej Powiatu Płockiego Magdaleny Woja. W uroczystej inauguracji uczestniczyli również Wicestarosta Iwona Sierocka, Radna Powiatu Płockiego Ewa Kowalak oraz Członek Zarządu Powiatu Paweł Bogiel. Część artystyczną uświetnił zespół Tourklezz, który zaprezentował zgromadzonym gościom klimat muzyki klezmerskiej.

Przypominamy, Płocki Powiatowy Uniwersytet Trzeciego Wieku to pierwsza na tak wielką skalę inicjatywa edukacyjna w regionie. Jej pomysłodawcą był Piotr Zgorzelski wicemarszałek Sejmu RP, wówczas Poseł na Sejm RP. Celem powołania PPUTW było umożliwienie zdobywania i poszerzania wiedzy i umiejętności osobom powyżej 50- tego roku życia oraz zaspokojenie potrzeb w zakresie samokształcenia i zagospodarowania wolnego czasu. Uniwersytet to również okazja do środowiskowej i międzypokoleniowej integracji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (10)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.