Reklama

Ile ma zarabiać starosta, a ile będzie wynosiła dieta radnego? Już zdecydowano

Opublikowano:
Autor:

Ile ma zarabiać starosta, a ile będzie wynosiła dieta radnego? Już zdecydowano - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Diety radnych i wynagrodzenie starosty - za tym głosowali w środę radni podczas pierwszej sesji Rady Powiatu. O ile uwag nie było i gładko przeszedł punkt dotyczący pensji Mariusza Bieńka, tak już niekoniecznie jednolicie przebiegło głosowanie w sprawie diet dla radnych.

Diety radnych i wynagrodzenie starosty - za tym głosowali w środę radni podczas pierwszej sesji Rady Powiatu. O ile uwag nie było i gładko przeszedł punkt dotyczący pensji Mariusza Bieńka, tak już niekoniecznie jednolicie przebiegło głosowanie w sprawie diet dla radnych.

Jaką kwotę miałby zarobić miesięcznie starosta Mariusz Bieniek? Zgodnie z projektem uchwały, który został już zaakceptowany przez nowych radnych, starosta będzie otrzymywał wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 4,8 tys. zł miesięcznie, do tego dodatek funkcyjny 2,1 tys. zł oraz dodatek specjalny jako 40 proc. sumy wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego. Nie było żadnych uwag, podobnie jak do zasad diet dla radnych.

Za udział w pracy Rady Powiatu będzie przysługiwała miesięczna dieta na poziomie 60 proc. maksymalnej wysokości diety określonej na podstawie art. 21 ust. 5 a Ustawy o samorządzie powiatowym z 5 czerwca 1998 r. (treść wskazanego przepisu: Rada Ministrów określa w drodze rozporządzenia maksymalną wysokość diet przysługujących rademu w ciągu miesiąca, uwzględniając liczbę mieszkańców powiatu - oznacza to, że dieta nie może być wyższa niż 85 proc. kwoty maksymalnej, czyli kwoty 2 281,51 zł), z kolei dieta przewodniczącego Rady Powiatu to 85 proc. maksymalnej wysokości diety określonej na podstawie przepisów tej samej ustawy, wiceprzewodniczącego - 82,5 proc., radnego nieetatowego, członka zarządu powiatu - 82,5 proc., przewodniczącego komisji - 82,5 proc., wiceprzewodniczącego komisji - 70 proc. Jeśli obecność na komisji bądź podczas sesji nie zostanie usprawiedliwiona, wówczas dochodzi do obniżenia miesięcznej diety o 5 proc.

W trakcie głosowania 15 radnych przyjęło uchwałę. Od głosu wstrzymali się radni PiS: Anna Dębska, Maciej Jabłoński, Magdalena Kołodziejska, Piotr Kostrzewa, Małgorzata Purcelewska, Piotr Adam Skorupski, Szumski Krzysztof Tomasz. Przeciw była Marlena Mazurska (również PiS).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE