Reklama

Doczekali się. Tomograf komputerowy już w sierpeckim szpitalu

Opublikowano:
Autor:

Doczekali się. Tomograf komputerowy już w sierpeckim szpitalu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Po wielu latach starań mieszkańcy Sierpca i okolicy będą mogli skorzystać z tomografu komputerowego w sierpeckim szpitalu. Badania mają być wykonywane już w końcu sierpnia. 

Po wielu latach starań mieszkańcy Sierpca i okolicy będą mogli skorzystać z tomografu komputerowego w sierpeckim szpitalu. Badania mają być wykonywane już w końcu sierpnia. 

Długo wyczekiwane urządzenie w czwartek dotarło do Sierpca.

- Uruchomienie pracowni tomografii komputerowej było wielkim marzeniem, tak moim, jak i wicestarosty Jarosława Ocickiego. Pamiętam, że jeszcze w IV kadencji Rady Powiatu, obecny wicestarosta zgłaszał postulaty zakupu tego urządzenia - napisał na FB Mariusz Turalski, starosta powiatu sierpeckiego. - Dziś mam poczucie, że warto było wspólnie walczyć o te marzenia, bo wielu mieszkańców powiatu sierpeckiego na nas liczyło. Teraz, na początku VI kadencji po raz kolejny pokazujemy, że znowu dotrzymujemy słowa.

W sierpeckiej placówce trwają działania adaptacyjne pomieszczeń oraz instalacja urządzenia, które już wkrótce będzie służyć pacjentom. Zakup tomografu oraz niezbędnego sprzętu i wyposażenia to potężny wydatek rzędu niespełna 2 mln zł.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE