Reklama

18 inwestycji sportowych z dofinansowaniem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

18 inwestycji sportowych z dofinansowaniem - Zdjęcie główne

fot. Boisko do gry w piłkę ręczną przy Szkole Podstawowej nr 21 w Płocku 1

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Już niebawem w subregionie płockim zostanie zrealizowanych aż 18 inwestycji sportowych. Pomoże samorząd województwa mazowieckiego. W sumie na ten cel przekazał 3 mln zł. Nowe boisko sportowe, wyremontowana sala gimnastyczna czy nowoczesny skatepark – sprawdź co powstanie w Twojej miejscowości.

Coraz częściej, by znaleźć czas na systematyczną aktywność fizyczną, musimy nieźle się nagimnastykować. Pandemia sprawiła, że uczyliśmy się i pracowaliśmy w domu, a warto pamiętać, że ruch to zdrowie. Samorząd Mazowsza od lat wspiera budowę obiektów sportowych w regionie. Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, ta edycja była wyjątkowa. – Zainteresowanie jakie w tym roku wzbudził nasz program przerosło nasze oczekiwania. To pokazuje, że nasi mieszkańcy chcą aktywnie spędzać czas, a to do dobra wiadomość. Dlatego w tym roku trzykrotnie zwiększyliśmy pulę środków i wybudujemy lub wyremontujemy aż 206 obiektów sportowych. To bardzo dużo, bo prawie drugie tyle, ile zmodernizowaliśmy od początku istnienia programu – dodaje. Samorząd Mazowsza na ten cel przekaże aż 31 mln zł, z czego 3 mln zł trafi do subregionu płockiego.

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej to autorski program samorządu Mazowsza, który realizowany jest od 2018 r. Od początku jego trwania w całym regionie udało się wybudować lub zmodernizować 289 obiektów sportowych. W tym roku z ponad 270 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć 206 inwestycji, które otrzymają wsparcie z budżetu Mazowsza w wysokości prawie 31 mln zł. Wśród nich jest 18 projektów z subregionu płockiego.

Jak podkreśla burmistrz miasta i gminy Drobin Krzysztof Wielec, warto korzystać z programu wsparcia na infrastrukturę sportową. – Pieniądze od samorządu województwa zostaną przeznaczone na remont boiska wielofunkcyjnego, a konkretnie na wymianę nawierzchni. Aktualna jest w bardzo złym stanie. Rozwój infrastruktury sportowej traktuję poważnie i uważam, że właśnie takie inwestycje są też bardzo potrzebne – dodaje.

Nowe boiska, hale sportowe, skateparki, pumptracki, siłownie plenerowe, korty tenisowe, a nawet lodowiska – to tylko niektóre z przedsięwzięć, jakie mazowieckie gminy zrealizują dzięki środkom z budżetu województwa. Jak zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk, rośnie świadomość tego, że dobrą kondycję zapewnia aktywne spędzanie czasu. – Mieszkańcy potrzebują odpowiedniej przestrzeni do uprawiania aktywności fizycznej. Pomagamy więc budować i remontować obiekty sportowe, by i młodsi, i starsi mieli dostęp do takich miejsc – podsumowuje.

W subregionie płockim wsparcie trafi na:

 • wymianę pokrycia dachowego w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Bielsku;
 • modernizację infrastruktury sportowej Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego obejmująca wykonanie odwodnienia istniejącego boiska, wykonanie bieżni lekkoatletycznej wraz z odwodnieniem oraz zagospodarowanie terenu w Gostyninie;
 • budowę boiska do koszykówki w Święcieńcu;
 • remont boiska wielofunkcyjnego w Drobinie;
 • budowę boiska do piłki ręcznej plażowej w Płocku;
 • kompleksową przebudowę stadionu leśnego wraz z zagospodarowaniem terenu w Gąbinie;
 • modernizację boiska sportowego w Radzanowie;
 • budowę obiektu aktywności fizycznej, sportowej i rekreacyjnej przy obiekcie Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie;
 • modernizację infrastruktury sportowej - wyposażenie boiska sportowego w kontenerowe zaplecze sanitarno-szatniowe w Szczawinie Kościelnym;
 • modernizację zaplecza sanitarno-socjalnego przy boisku LKS w miejscowości Nowy Duninów;
 • modernizację hali sportowej w Rościszewie;
 • modernizację sal gimnastycznych wraz z zapleczem w Szkole Podstawowej Nr 3 w Sierpcu;
 • budowę bieżni ze skocznią w dal o nawierzchni poliuretanowej przy ZS nr 1 w Sierpcu;
 • budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego w miejscowości Skrzeszewy;
 • przebudowę (modernizacja) boiska do piłki nożnej w miejscowości Lwówek;
 • budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego w Podlasiu;
 • modernizację boiska sportowego w miejscowości Mochowo Parcele;
 • przebudowę boiska sportowego przy ZPO w Bodzanowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE