Takiego wydarzenia jeszcze nie było! Mistrzostwa Polski w Płocku i regionie [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
18
zdjęć

Powiat płockiTo pierwsza, tak duża impreza kolarska w historii Płocka i regionu. W środę, 19 czerwca wystartowały Mistrzostwa Polski, które potrwają przez kilka najbliższych dni.

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym to największa tego typu impreza sportowa. Wielkie ściganie rozpoczęło się na terenie gminy Radzanowo w kilku kategoriach: juniorka (26 zawodniczek), junior (53 zawodników) i orlik (24 zawodników).

Gospodarzem wydarzenia – po raz pierwszy w historii – jest Płock i powiat płocki.

- Po raz pierwszy ta przyciągająca mnóstwo ludzi największa impreza kolarska w kraju odbywa się na terenie Płocka i powiatu płockiego. To wspaniała promocja dla ziemi płockiej, ale i okazja dla zawodników, żeby sami zobaczyli piękno naszego regionu!

– podkreślał Sylwester Ziemkiewicz, starosta płocki.

Złoto w zmaganiach juniorek w jeździe indywidualnej na czas wywalczyła Alicja Matuła (Atom Deweloper Wrocław), która pokonała Weronikę Wąsaty (KK Ziemia Darłowska) i Polę Błońską (KS Społem Łódź).

Mistrzem Polski juniorów w indywidualnej jeździe na czas został Dominik Krzyśków (JEGG-DJR Academy). Medale wywalczyli również Patryk Goszczurny (JEGG-DJR Academy) i Nikodem Siałkowski (Copernicus CCC Team).

Kacper Gieryk (TC Chrobry Scott Głogów) obronił tytuł i ponownie został mistrzem Polski orlików w jeździe indywidualnej na czas! Drugi był Mateusz Gajdulewicz (Vendee u Pays de la loire), a trzeci czas uzyskał Konrad Waliniak (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier).

To jeszcze nie koniec!

Impreza potrwa do niedzieli 23 czerwca. Dzisiaj - jeszcze na terenie gminy Radzanowo – natomiast w piątek, sobotę i niedzielę w Płocku (trasa prowadzona przez gminy Brudzeń Duży i Stara Biała).

W niedzielę odbędą się także wyścigi dla dzieci szkół podstawowych oraz przedszkolaków.