Reklama

Reklama

Wkrótce będzie można składać wnioski na "Dobry Start". Sprawdź, czy należy się twojemu dziecku?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Wkrótce będzie można składać wnioski na "Dobry Start".  Sprawdź, czy należy się twojemu dziecku?  - Zdjęcie główne

Wnioski składamy tylko online | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Wkrótce wakacje. Kiedy dzieci bedą cieszyć wolnymi od szkoły dniami, ich rodzice zaczną się zastanawiać, ile wyniesie wyprawka, do kolejne klasy. Na szczęście, zakup części potrzebnych rzeczy, będzie można pokryć z pieniędzy na "Doby Start".

Reklama

Świadczenie w kwocie 300 złotych otrzymają rodzice uczniów od 1 klasy szkoły podstawowej. Górną granicą jest skończone 20 lat. Warunkiem jest kontynuowanie przez dziecko nauki w szkole średniej, policealnej lub szkole dla dorosłych. Na dziecko niepełnosprawne, uczące się w szkole, świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Program rządowy "Dobry Stary" nie jest przeznaczony dla dzieci przedszkolnych, uczęszczających do zerówki, a także studentów.

Wnioski tylko online, pieniądze na konto

W poprzednich latach mieliśmy dwie opcje składania wniosku. Można to było zrobić drogą elektroniczną albo też papierową wersję zanieść do odpowiedniego organu. Mogliśmy również wybrać, czy pieniądze chcemy otrzymać na konto, czy też "do ręki". Jednak w zeszłym roku zmieniły się zasady naboru. Od roku szkolnego 2021/2022, świadczenie dobry start zaczął przyznawać i wypłacać Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Według nowych zasad, wnioski można składać tylko drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia odbywa się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazane konto bankowe. Tak też jest w tym roku. 

Wnioski drogą online można składać od 1 lipca do 30 listopada, przez portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną lub portal ZUS PUE

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy