Reklama

Reklama

Masz kredyt i nie idzie Ci spłata? Dowiedz się, jak uzyskać 72 tys. zł dopłaty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Masz kredyt i nie idzie Ci spłata? Dowiedz się, jak uzyskać 72 tys. zł dopłaty - Zdjęcie główne

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców - jakie warunki trzeba spełnić, by dostać dopłatę? | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Po kolejnej podwyżce stóp procentowych ustanowionej przez Radę Polityki Pieniężnej kredytobiorcy mierzą się ze wzrostem rat spłacanych pożyczek. Jest rozwiązanie dla tych, których budżet po podwyżkach rat ucierpiał najbardziej – nieoprocentowane pożyczki z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców.

Reklama

Rada Polityki Pieniężnej od kilku miesięcy podnosi stopy procentowe – po ostatniej podwyżce wprowadzonej na początku lutego główna stopa, tzw. referencyjna,  wzrosła do 2,75 procenta. Jest to wynik najwyższy od blisko dekady. Osoby, które najbardziej odczuły wzrost rat kredytów mogą ubiegać się o pomoc z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców.  

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców – na czym polega?

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców przeznaczony jest dla osób prywatnych zobowiązanych do spłaty kredytu, jednak będących w trudnej sytuacji finansowej. Spełniając odpowiednie warunki można z niego otrzymać nawet 72 tysiące złotych. Wypłaty realizowane są w 36 transzach po 2 tysiące złotych. Spłata jest z kolei podzielona na 144 raty po 500 zł. Dla osób, które terminowo wywiązują się z obowiązku spłaty pożyczki przewidziane jest umorzenie jej części. Terminowe spłacenie 100 rat skutkuje umorzeniem pozostałych 44 – czyli 22 tysięcy zł.   

Wsparcie dla kredytobiorców – co zrobić, by otrzymać pożyczkę? 

Aby otrzymać pożyczkę z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców należy złożyć wniosek w banku, w którym wzięliśmy kredyt. Oprócz tego, trzeba spełnić minimum jeden z poniższych warunków. 

- Kredytobiorca musi w dniu składania wniosku posiadać status bezrobotnego. Warunkiem może być też utrata pracy przez kredytobiorcę, lub jednego z kredytobiorców (jeśli kredyt jest wspólny).

- Wzrost raty kredytu – aby ubiegać się o pomoc musi ona stanowić 50% dochodów gospodarstwa domowego. 

- Miesięczny dochód po odjęciu raty kredytu nie przekracza 1552 zł dla gospodarstwa jednoosobowego, lub 1200 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym. 

Więcej informacji na temat oraz niezbędne do wypełnienia wnioski ubiegający się o przyznanie pożyczki znajdą na stronie swojego banku. 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy