Zamknij
REKLAMA

Nowy Jork, Paryż, Pekin. Dużą grupą pójdą także w Płocku

21:36, 29.09.2020 | M.S
Skomentuj Fot. Krzysztof Kaźmierczak
REKLAMA

Jak co roku w pierwszą sobotę października na całym świecie rusza World Wide Photo Walk. Ten wyjątkowy spacer zaplanowano także w Płocku.

World Wide Photo Walk to największy na świecie spacer fotograficzny - święto wszystkich miłośników fotografii. W tym roku zaplanowano już 13. edycję imprezy, odbywającej się jednocześnie w wielu miejscach na świecie. 

- Główną ideą imprezy jest spacer po ciekawych zakątkach, tam, gdzie znajdują się interesujące obiekty i uwiecznianie tego, co nas otacza - opowiadał już przed poprzednimi spacerami w Płocku Marek Jeznach, prezes Płockiej Grupy Fotograficznej, współorganizator imprezy. - Do naszego miasta po raz pierwszy World Wide Photo Walk dotarł w 2012 r. 

Tegoroczna edycja będzie inna niż poprzednie za sprawą pandemii i decyzji organizatora Scotta Kelby'ego. Otóż tegoroczny WWPW jest określony jako "self-guided", czyli nie ma lidera spaceru. Nie ma również ustalonej trasy, a każdy kto chce uczestniczyć w ogólnoświatowym konkursie zdjęć musi się zarejestrować na stronie organizatora.

- Nie zrażeni tymi obostrzeniami ruszamy ze Starego Rynku w Płocku w sobotę 3 października o godz. 15, uwzględniając oczywiście aktualne regulacje epidemiologiczne - podkreślają organizatorzy. - Mamy nadzieję, że jak co roku płocka edycja WWPW przyciągnie wielu uczestników!

Udział w dwugodzinnej imprezie jest otwarty i oczywiście darmowy.

W tym roku spacer odbędzie się w ok. 1500 miastach. Inicjatorem akcji jest Scott Kelby, znany amerykański fotograf, autor wielu nagradzanych publikacji o tematyce fotograficznej i informatycznej, Podczas spaceru miłośnicy fotografii wykonują zdjęcia, wymieniają się doświadczeniami, poznają się, dyskutują o sprzęcie. Często fotografie wykonywane są po prostu telefonami komórkowymi.
 

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

Fotograf amatorFotograf amator

5 7

Poszedłbym, ale brzydzę się antyhomofobicznym towarzyszem zielonym. 22:43, 29.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

podobnieżpodobnież

6 5

Szumowski jest zdrowy!?
Przepisał koronawirusa na żonę!? 23:30, 29.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

oloolo

5 6

Gdzie maseczki? 07:51, 30.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TellTell

3 3

To jakieś stare zdjęcie z zeszłego roku. Chyba, że u ciebie już był 3 października. 08:40, 30.09.2020


Miasto sie wyludniaMiasto sie wyludnia

1 3

Same biurwy z UM i Łysy macharadza ze swoim haremem wiedzie na bank. 11:32, 30.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA