Zamknij
REKLAMA

Nocny rajd pijanego kierowcy w Płocku. Miał 2 promile

18:54, 21.05.2020 | M.S
Skomentuj
Fot. PP
REKLAMA

W środę tuż po północy strażnik miejski, wracający ze służby, na ul. Otolińskiej zauważył skodę, poruszającą się od lewej do prawej krawędzi jezdni.

Funkcjonariusz pojechał za podejrzanym autem. Kierowca skody jechał "zygzakiem", a dojeżdżając do skrzyżowania o ruchu okrężnym  nawet się nie upewnił, czy może na nie wjechać. Następnie skręcił w drogę techniczną.

- Kierowca skody nie chciał dać się wyprzedzić. Strażnikowi udało się to dopiero na ulicy Urodzajnej. Zablokował wówczas drogę swoim autem - opowiada st. insp. Jolanta Głowacka ze Straży Miejskiej w Płocku. - Kiedy funkcjonariusz podbiegł do auta i otworzył drzwi pojazdu, kierowca zaczął  zachowywał się agresywnie, próbując uciec. Od mężczyzny czuć było wyraźną woń alkoholu.

Funkcjonariusz zatrzymał kierującego oraz zabrał mu kluczyki. Podczas dzwonienia przez strażnika na numer alarmowy 112 nietrzeźwy próbował zniszczyć mu telefon.

- Wytracenie strażnikowi z ręki telefonu spowodowało przerwanie połączenia z numerem alarmowym. Ponieważ mężczyzna stawał się coraz bardziej agresywny strażnik połączył się z dyżurnym SM i poprosił o wezwanie policji, która dotarła bardzo szybko na miejsce zdarzenia - dodaje Jolanta Głowacka.

Podczas oczekiwania na patrol policji nietrzeźwy kierujący wykrzykiwał pod adresem  funkcjonariusza słowa powszechnie uznane za obelżywe oraz chciał, żeby go natychmiast wypuścił, ponieważ... wraca do domu z Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

69-letni płocczanin trafił w ręce policji.

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

przezprzez

4 10

okropnego koronawiruska nie miał gdzie się zabawić bo ni ma festiwalików i innych imprezek.Więc się zabawił na działkach.Jak się bawić to się bawić. 21:51, 21.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BoBo

3 9

Strażnik powinien eskortować i pomóc bezpiecznie dotrzeć do domu a nie utrudniać A jakby to jego ojciec jechał. 08:51, 22.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ArhacikArhacik

0 0

Oby Funkcjonariusz przez tego *%#)!& nie nabawił się tylko syfa jakiegoś ... 13:08, 23.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA