Zamknij
REKLAMA

Orzeczenie straciło ważność w czasie pandemii? Będzie przedłużone

12:00, 05.04.2020 | red
Skomentuj
Fot. Depositphotos
REKLAMA

Osoby, które mają orzeczoną niezdolność do pracy lub samodzielnej egzystencji, a jego termin kończył się w czasach pandemii, mogą być spokojni. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapewnia, że orzeczenia lekarskie tracące ważność będą nadal obowiązywać. 

Orzeczenia lekarzy orzeczników ZUS zachowują ważność w czasach pandemii. 

- Chodzi o orzeczenie, którego ważność upływa w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii lub w okresie 30 dni po ich odwołaniu. Orzeczenie zostanie wydłużone od dnia upływu terminu jego ważności na okres kolejnych trzech miesięcy - mówi Piotr Olewiński Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa mazowieckiego.

Należy złożyć odpowiednie oświadczenie przed upływem terminu ważności orzeczenia. 

- Orzeczenia lekarza orzecznika albo komisji lekarskiej, na podstawie których ubezpieczony ma prawo do świadczenia rehabilitacyjnego, też zostaną wydłużone na podobnych zasadach. Orzeczenia te będą ważne jeszcze trzy miesiące, jednak nie dłużej niż do końca 12-miesięcznego okresu pobierania świadczenia rehabilitacyjnego - mówi rzecznik. 

Przedłużeniu o trzy miesiące ulega także ważność orzeczeń, które wygasły przed ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego, czyli przed 14 marca 2020 roku. Chodzi o sytuację, w której klient złożył wniosek o świadczenie na dalszy okres (np. o przedłużenie renty) przed upływem ważności orzeczenia, a ZUS nie wydał nowego orzeczenia przed dniem wejścia w życie ustawy, czyli przed 31 marca.

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

MójMój

7 2

dziadek ciągle narzeka, że koszty życia strasznie wzrosły w dzisiejszych czasach. Mówi:
- "...pamiętam kiedy byłem młody - mama mi dała 5 złotych na zakupy, a ja wróciłem do domu z pełną reklamówką - wędliny, mleko, chleb, ser, masło, konfitury. A teraz co?! Wszędzie te lustra, te kamery! 17:32, 05.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

karolekkarolek

2 0

Jakie (odpowiednie)oświadczenie trzeba złożyć?
20:00, 05.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Claudia KleinClaudia Klein

0 1

Witam Panie i Panowie.
Potrzebujesz pomocy finansowej?
Wiele osób szuka pomocy finansowej, ale nie wie, jak to zrobić.

Czy wiesz, że możesz ubiegać się o pożyczkę i uzyskać pożyczkę w mniej niż 24 godziny, aby rozwiązać swoją sytuację finansową? Niektórzy mogą myśleć, że uzyskanie pożyczki jest trudne, ale muszę wiedzieć, że uzyskanie pożyczki od mojej firmy jest bardzo łatwe, ponieważ staramy się, aby pożyczki były łatwe, wygodne i niedrogie.

Oferujemy elastyczne i wielokrotne opcje pożyczek, w tym pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone dostosowane do twoich potrzeb.

Nasza usługa jest bardzo szybka, godna zaufania i niezawodna. Możesz pożyczyć od 1 000 do 20 milionów EUR według subsydiowanych rocznych stóp procentowych w wysokości 3%. NoviCap jest właściwą firmą do skontaktowania się w razie pilnej potrzeby pożyczki.

NoviCap zapewnia rozwiązania finansowe. Firma oferuje wszelkiego rodzaju usługi finansowe, w tym pożyczki biznesowe, pożyczki osobiste itp. Możesz złożyć wniosek w dowolnym miejscu i czasie, możesz złożyć wniosek online, telefonicznie lub za pomocą laptopa.

Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. Aby uzyskać więcej zapytań / pytań? - Skontaktuj się z nami za pośrednictwem
E-mail: (novicapfinancialservices@gmail.com) LUB
Napisz do nas na WhatsApp za pośrednictwem: +31642117819 13:38, 06.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

0 0

A jak złożyć dokumenty jak wszystkie wizyty odwolane to kto wypełni dokumentację lekarska skoro ortopedia nie przyjmuje 19:31, 07.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA