Zamknij
REKLAMA

Andrzej Duda ogłasza stan nadzwyczajny i co Pani zrobi? [FOTO]

21:49, 17.02.2020 | M.S
Skomentuj Fot. Krzysztof Kaźmierczak
REKLAMA

Prawie półtorej godziny trwało w Płocku poniedziałkowe spotkanie mieszkańców miasta z Małgorzatą Kidawą-Błońską, kandydatką Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski.

Wybory odbędą się 10 maja, kampania w pełni. W Płocku już jesienią o swoich wstępnych planach mówił lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, w tym roku prezentowali się kandydat Lewicy Robert Biedroń oraz kandydat pozapartyjny - Szymon Hołownia.

Według najnowszego sondażu Polska Press Grupy zrealizowanego we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia, daleko im do lidera - Andrzeja Dudy. Obecny prezydent prowadzi w 15 województwach, jedynie na Mazowszu większym poparciem - według tego sondażu - cieszy się obecnie Małgorzata Kidawa-Błońska.

W poniedziałek do Płocka zawitała właśnie kandydatka Koalicji Obywatelskiej, 63-letnia Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu.  Spotkała się z seniorami, wzięła udział w konferencji prasowej, a wieczorem płocczanie mogli jej posłuchać podczas otwartego spotkania w siedzibie Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Frekwencja była znakomita, sala wypełniła się po brzegi. 

- Pani marszałek, mam nadzieję, przyszła prezydent Polski - przywitał gościa przy brawach prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, prowadzący spotkanie. 

Małgorzata Małgorzata Kidawa-Błońska zaznaczyła, że zdecydowała się kandydować z dwóch powodów.

- Po pierwsze dłużej nie mogę patrzeć na to, co się dzieje w Polsce, jak łamana jest Konstytucja, jak się dzielimy - mówiła kandydatka na prezydenta RP. - A przecież Polska jest wspaniałym krajem. Drugi powód? Chciałabym odpowiednio zająć się sprawami bezpieczeństwa naszego kraju i polityką zagraniczną, bo w tym zakresie jest mnóstwo do zrobienia. Konieczna jest nowa jakość. A także rozwiązywanie problemów ochrony zdrowia, oświaty. Sama tego nie zrobię, ale wspólnie możemy wypracować dobre rozwiązania. 

Małgorzata Kidawa-Błońska podkreślała, że majowe wybory są najważniejsze od lat.

- To nie jest wybór króla celebrytów, lecz osoby odpowiedzialnej za Polskę. To test: czy wybierzemy prezydenta odważnego, samodzielnego, czy takiego, który zawsze sięga po słuchawkę telefonu, by o wszystko zapytać pewną osobę... - mówiła wicemarszałek. 

Już po 10 minutach wstępu poprosiła o pytania z sali. Jedno z nich dotyczyło reformy edukacji i likwidacji gimnazjów.

- Mamy mądrych, dobrych nauczycieli, ale muszą mieć swobodę w realizacji programu - zaznaczyła Kidawa-Błońska. - Brać pod uwagę możliwości dzieci. Tymczasem w edukacji ciągle ktoś z góry stara się to ograniczać, nałożyć taką wielką czapę. 

Prezydent Nowakowski uzupełniał:

- Zrobiono wiele zła likwidując gimnazja. Nie wiem, czy jakiś samorząd wytrzyma teraz finansowo skutki reformy, to jest kompletny chaos w systemie. 

Kandydatka na prezydenta mówiła, że w kraju konieczne są ogromne zmiany od sądownictwa po służbę cywilną, wprawdzie prezydent ma ograniczone możliwości działania, ale zawsze zostaje mu siłą głosu, konsekwencja i prawo weta. Małgorzata Kidawa-Błońska tłumaczyła, że problemy dotyczące prawa wynikają z tego, że jest ono niezgodne z polską Konstytucją, a także z przepisami unijnymi. 

- Ktoś może powiedzieć, że PiS powoli wyprowadza nas z Unii - dodała kandydatka. 

Jedna z osób podawała przykłady kompletnego braku wiedzy wśród młodzieży na temat najnowszej historii i tego, co obecnie dzieje się w kraju. 

- To jest problem - przyznała Kidawa-Błońska. - Sprawa została zaniedbana w szkołach, ale to także nasza wina. Rozmawiamy o tym wszystkim, tłumaczymy dzieciom, wnukom? 

Pojawiły się także pytania dotyczące problemów z ekologią w Płocku, zanieczyszczenia powietrza, dużej zachorowalności na nowotwory.

- Zgadzam się, że koniecznością jest działanie w tej sprawie, choć akurat prezydent kraju nie ma wpływu na powstanie na przykład centrum onkologicznego w danym mieście - tłumaczyła kandydatka. - Wiem, że tu sytuacja jest poważna i popieram niezbędne działania. Także w sprawie ekologii, bo to się robi główny problem XXI wieku. 

Inny z uczestników spotkania opowiedział, jak to w pewnej szkole nie odbyły się zajęcia, na których miała być mowa m.in. o Lechu Wałęsie.

- On i tak będzie w historii, nawet jeśli będą go zamalowywać farbą. Trzeba mówić prawdę, pamiętajmy o tym, mamy swoją wiedzę, przekazujmy ją młodym - apelowała Kidawa-Błońska. 

Sporo emocji na sali wywołał temat 2 mld zł dla publicznej telewizji.

- Jest potrzeba, by te pieniądze, zamiast na telewizję, poszły na onkologię - podkreśliła kandydatka na prezydenta RP. - Ale obecny prezydent musiałby się odważyć przeciwstawić prezesowi. Nie rozumiem, czemu nie potrafi podjąć samodzielnie żadnej decyzji. Ludziom potrzebne są leki, myślę, że nawet gdyby nie było tej telewizji, to i tak byśmy przeżyli! Na PiS głosowało mnóstwo osób porządnych, ale niedoinformowanych, które czerpią wiedzę tylko z jednego źródła - właśnie z telewizji publicznej. Teraz część z nich patrzy już inaczej na to, co się dzieje w Polsce. 

Małgorzata Kidawa-Błońska  ubolewała, że w kulturze pojawiła się cenzura. 

 - Musi być różnorodność, a są przypadki wstrzymywania dotacji - mówiła. 

Kandydatka na prezydenta jest za rozliczeniem osób, które łamią prawo. Nie chce "grubej kreski" jak za czasów Tadeusza Mazowieckiego, bo to była zupełnie inna sytuacja. 

Rozdzielenie Kościoła od państwa?

- No przecież ta sprawa jest już uregulowana w Konstytucji - mówiła Kidawa-Błońska. - Niestety, tego prawa nie respektują ludzie, realizujący własne interesy. I to ze szkodą także dla Kościoła, który w Polsce bardzo się podzielił. Bo nie jest normalne, że część duchownych np. krytykuje papieża zalecającego skromność. 

Jeden z uczestników spotkania dociekał, co kandydatka ma do powiedzenia Polakom przebywającym i pracującym w Anglii.

- Byłam tam w dniu Brexitu, rozmawiałam z polskimi studentami, oni chcą wrócić. Inna sytuacja jest z pracującymi tam, mającymi rodziny. Ci ludzie chcieliby wrócić do Polski, ale tam mają stabilizację, bezpieczeństwo. Wiedzą, że jest ochrona zdrowia, edukacja, że nikt nagle nie zmieni przepisów prawa. To jest ta różnica - tłumaczyła Kidawa-Błońska.

Cisza zapadła, gdy ktoś z sali zapytał:

- Wygrywa pani wybory w drugiej turze, a tu nagle dotychczasowy prezydent ogłasza stan nadzwyczajny. Co pani robi?

Kandydatka szybko odpowiedziała:

- Tego nie można zrobić jednoosobowo. Mam nadzieję, że nikt nie będzie kombinować!

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (69)

WKKrulezWKKrulez

60 38

Sabat głupców z czarnoksiężnikiem z krainy oz na czele. 22:23, 17.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PreczPrecz

83 37

Dobra Małgoś, pop**eprzyłaś sobie dla ciemnego ludu płockiego, a teraz powiedz gdzie kasa z OFE co ją z Donkiem, brukselskim emigrantem zajumałaś co?
Nigdy więcej zarazy z PO u władzy ! 22:24, 17.02.2020

Odpowiedzi:6
Odpowiedz

straszny_zbójstraszny_zbój

24 28

Kasa jest zaksięgowana na Twoim koncie w ZUS, nic się z nią nie stało, nic Ci nie ubyło. Natomiast powiedz co się stanie z 15% kasy, która zostanie przeniesione z likwidowanych przez PiS funduszy OFE do tzw. IKE? Wiesz, że ją stracisz bezpowrotnie? 06:50, 18.02.2020


do straszny zbójdo straszny zbój

26 18

Zaksięgowana w ZUSie ??? Tej kasy już dawno nie ma mośku. Nigdy jej już nie zobaczysz. Komuch Donaek powiedział przecież, że kasa z OFE nie należy do Polaków. 09:11, 18.02.2020


Łysy Łysy

10 11

Ba toć balet jeszcze trwa nie widzisz co się dzieje, dobrze że to już resztowka 500+ już dojada resztę kasy z budżetu słychać że energia polskiej gospodarki już zbladla, w styczniu inflacja o 5 %, kiedyś przynajmniej można było się kartoflami i cebulą zapchac teraz tylko wóda została to chory kraj i chorzy ludzie 11:16, 18.02.2020


do strasznego zbójado strasznego zbója

4 4

ciołku kasa wróciła, ale pomniejszona o koszty wygenerowane przez te fundusze, czyli głąbie kapuściany bezpowrotnie nierząd peło-psl pomniejszył nam tym naszą przyszłą emeryturę!
C Y M BAŁ!!!!!!!!!!!!!! 18:20, 19.02.2020


To baranTo baran

1 2

Z tego zboja!
Dzięki przerzucaniu kasy z ZUSu do OFE a później z OFE do ZUSu kwota pomniejszyla się 19mld.zl. a ten fjut
pisze, że ,, nic się nie stało, nic ci nie ubyło"
Kury ci zboju szczac prowadzac, a nie o kasie mówić!!! 19:07, 21.02.2020


gosia samosiagosia samosia

1 0

poszło na takie takie, czego nie rozumiesz? 22:23, 22.02.2020


kochana Panikochana Pani

74 34

kandydatko ile milionów złotych "przesunęliście" z OFE by ratować dziurowy krajowy bilans.Ile szef Pani komitetu wyborczego zamknął oddziałów szpitalnych bo nie pamiętam?Nie grajcie na chorych na nowotwory.Nie uchodzi szanowna Pani Marszałkini 22:26, 17.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czuwacie?czuwacie?

49 32

czuwajcie i tak na nic wasze czuwanie i czerwonymi łapkami klikanie.Pamiętajcie ludzie widzą wasze zagrywki.W Pucku obnażyliście się ze swoimi intencjami. 22:34, 17.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Brawo, Pani MałgorzaBrawo, Pani Małgorza

33 69

Nigdy więcej popychla konusa 22:40, 17.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KobietaKobieta

13 5

Ty , to musisz być super przystojniak i bardzo inteligentny, skoro lubisz w taki sposób wypowiadać się o innych ludziach!! Szanuj innych, uszanują Ciebie!! 15:15, 18.02.2020


Warto rozmawiać!!!Warto rozmawiać!!!

30 40

Ale takiej skuteczności w dotrzymywaniu danego słowa jak obecny rezydent Pałacu Prezydenckiego chyba nikt nie jest w stanie powtórzyć?
- Podniesienie kwoty wolnej od podatku ( podniesiono z 3091 na 3091zł)
- Przewalutowanie kredytów we frankach ( Kurs NBP franka szwajcarskiego spadł z 3,4227 na 4,0311 zł na dzień 03.02.2014, 03.02.2020)
- Likwidacja umów śmieciowych ( W zamian wprowadzono podwyżkę opłat za wywóz śmieci)
- Likwidacja NFZ ( Sukcesywnie w miarę możliwości zamyka się kolejne szpitale powiatowe)
- Elektrownia Ostrołęka (Enea i Energa zawiesiły w czwartek finansowanie projektu budowy nowego bloku energetycznego opalanego węglem w Ostrołęce o mocy około 1000 MW, poniesione dotychczas drobne koszty to tylko ok 1 mld zł)

23:02, 17.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

szczerbaszczerba

36 66

I bardzo dobrze. Czas najwyższy pozbyć się tej zarazy pisowskiej, z tym pseudo prezydentem bez swojego zdania. Czas najwyższy na "gorszy sort". 23:04, 17.02.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

twoim wpisemtwoim wpisem

10 19

zainteresuje się specjalista od mowy nienawiści.Jest taki jeden w Płocku. 23:37, 17.02.2020


spec od mowyspec od mowy

2 0

juz się zainteresowałem mową nienawiści płynącą z zarażonej zarazą Piekarskiej 17:08, 18.02.2020


PANI PREZYDENTPANI PREZYDENT

20 48

???✅Przyszła Strażniczka Konstytucji ???✅ 23:13, 17.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

konDonek z półTuskakonDonek z półTuska

55 29

Pani sobie nue pogrywa nowotworami - bo pani nie ma do tego prawa. Proszę nie robić goownoburzy z 2 mld... ...gdzie jest 150 mkd z OFEzay...ne przez bandę Rudego? Nigdy więcej Plafusów. Na Dudę nie głosuje, ale jeśli w drugiej turze stanie do walki z nim właśnie pani - to mój głos ma obecny prezydent. 23:25, 17.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pIsiaczku?pIsiaczku?

8 22

Zmień płytę, bo ta już nie działa?? 23:31, 17.02.2020


The White HouseThe White House

29 59

Po 5 latach obecności pozoranta,
nastanie czas pierwszej w historii prawdziwej Pani Prezydent 23:26, 17.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Kichawa z PłońskaKichawa z Płońska

48 24

2 mld przeznaczymy na nowotwory, a weźmiemy je z tych 150 mld, które zayebalimy z OFE! 23:38, 17.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PObudzili sięPObudzili się

28 25

POsłuszni wykonawcy POleceń z esemesowej "kulturki"Róbcie tak dalej obłudnicy.Skończycie jak Jagna. 23:39, 17.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Prawda ludowaPrawda ludowa

17 26

Łamie mnie w kościach, to znak, że będą zmiany w kraju nad Wisłą. 23:44, 17.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wBanasiowejRepublicewBanasiowejRepublice

23 26

Proces legislacyjny stanu wyjątkowego:
1. Imperator rozkazuje.
2. Zgromadzenie przyklepuje.
3. DługoPiS podpisuje.
4. Prima sort wiwatuje.
5. Gorszy sort kapituluje.
00:30, 18.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gdy PADgdy PAD

24 20

ogłosiłby stan wyjątkowy to MKB za radą swojej partyjnej brukselskiej koleżanki zamknęłaby się z dzieciakami w łazience.Tak by i nas chroniła gdyby co nie daj Boże została lokatorką pałacu na Krakowskim przedmieściu.Dajcie spokój z POmpowaniem tego balonika. 00:55, 18.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

San EscobarSan Escobar

13 10

W czerwcu miną trzy lata, czas kupić bilety i wyruszyć w kultowy REJS!

https://twitter.com/tvp3szczecin/status/878337610715758592 01:05, 18.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pislamistkapislamistka

24 17

A ja muszę wybrać się w tym roku zobaczyć i kupić ten nasz Polski samochód elektryczny, przecież nie będę dorabiała tych Niemieckich, Francuskich i Japońskich koncernów samochodowych! Ciekawe tylko czy jeszcze się załapię na tą próbną serie?
https://twitter.com/tvp_info/status/908391909063888897 01:24, 18.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PppPpp

17 15

Ale ona jest *%#)!& 06:45, 18.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tomasz511Tomasz511

30 21

Kto tego oszołoma zaprosił do Płocka??? 07:47, 18.02.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

jakjak

6 1

kto łysy i gumka 21:12, 18.02.2020


OlaOla

2 2

Kto jeden wielki oszołom ze swoją świtą dupolizów !!!!!!!!!!!!!!!! 19:14, 19.02.2020


PP

19 30

Brawo tak trzymac przegonic te pisowskie krysztaly srodkowym palcem widac na mazowszu ludzie mysla a reszta oglada propagande za 2 miliardy 08:12, 18.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

BrawoBrawo

19 27

Trudno jest mi zrozumieć fakt że obecny prezydent który nagminnie łamie prawo i konstytucję, jest marionetką w ręku szefa partii, człowiek miałki, giętki i służalczy ma więcej niż 10 % poparcia...
Nie mówiąc już o tym że jest kandydatem takich ludzi jak Piotrowicz, Lichocka, Pawłowicz, Banaś, Suski, Brudziński, Karczewski,Kuchciński, Kempa, Ziobro, Macierewicz...
08:25, 18.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PrawnikPrawnik

3 3

A jakie konkretnie przepisy konstytucji? 07:46, 19.02.2020


ŻorżetaŻorżeta

9 11

Cytat: "Andrzej Duda ogłasza stan nadzwyczajny i co Pani zrobi? "
Nie ogłosi- wystarczy że zadzwonię i paluszkiem pogrożę a jak trzeba to huknę i postraszę (a mam czym) - odwoła z podwiniętym ogonem jeszcze szybciej niz pomyślał o ogłaszaniu. 09:34, 18.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NauczycieluNauczycielu

24 15

PO PSL Napisz co zrobiliście przez dziesięć lat pokaż jedną drogę zatwierdzoną w projekcie. Małgośka nic nie zrobi dla Polski tylko zagrani się liczy 09:54, 18.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

małgośka małgośka

25 17

Dobrze się czuje w mieście komuny jest wśród swoich. 09:58, 18.02.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

miasto komuny????miasto komuny????

9 10

toż to PiSlandia w pełnej krasie - bezrefleksyjni wielbiciele prezesa i jego świty, uzależnieni od propagandy, która leje się szerokim strumieniem z TVPis i zwalnia od myślenia 11:15, 18.02.2020


TVPTVP

6 5

Żal ci jedyna telewizja prawdziwa. Zawsze ci prawdę powie. A zakłamane komuchy niemcom służyć za popychadła. 16:07, 18.02.2020


Było słychaćByło słychać

13 4

Było słychać. 10:07, 18.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

oj byłooj było

8 0

słychać. 11:43, 18.02.2020


czyczy

15 8

to prawda co pisze jeden z ogólnopolskich portali,że MKB powiedziała iż w tym roku mamy 75 rocznicę mordu katyńskiego i,że w wyborach wybieramy premiera i ministrów?Ciekawe czy ktoś z sali zapatrzony w MKB zareagował.Czy może taki sam poziom wiedzy jaki okazała gościnia/to od gościa/?Brawo gościniu.Brawo.Toż nam gościnia zrobiła promocję na cały świat i inne galaktyki. 11:42, 18.02.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

była reakcja  była reakcja

2 1

życzliwa i dyskretna, w cztery oczy na boku w części kuluarowej spotkania 12:47, 18.02.2020


ona ona

0 0

tak powiedziała, bo tak usłyszała od Eżbiety W., która o mordzie katyńskim wyczytała w PRZEDWOJENNYM JESZCZE podręczniku historii, tej prawdziwej i niezakłamanej.
Czyż mogła przypuszczać, że ta mówiąca tylko prawdę Witek oszukuje ją tak ordynarnie lub tylko myli się strasznie. 16:29, 20.02.2020


Do Szczerby.Do Szczerby.

28 5

Zamiast na Stadion w Płocku, pieniądze przeznaczyć na onkologię! 13:35, 18.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kolakola

5 7

maja rozdarte wnętrza ludziska w Płocku,
Kosiniak czy Błońska: dobre wrogiem jeszcze lepszego 13:42, 18.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LaRLaR

3 1

Znowu piłeś? 20:21, 18.02.2020


Łysy Łysy

12 2

Wygra ten który zrobi porządek z ustawą smieciowa system kaucji za opakowania gdzie obecnie klient konsument płaci dwa razy za opakowanie a potem za śmieci, porządek z wojtostwem, pracownik samorządów powinien być wykształcony kierunkowo na studiach magisterskich dziennych w państwowej uczelni i przystąpić do testów psychologicznych przed przyjęciem jego kandydatury, a już na pewno nie finansować państwowej tv z abonamentem 15:35, 18.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szok i niedowierzaniSzok i niedowierzani

16 10

Niby kobiecie nie powinno się wypominać wieku, ale Pani Kidawa ma az 63 lata ??? jest juz znaczy w wieku prawie emerytalnym. Za 5 lat będzie liczyła sobie 68 wiosen !!! To znaczy że w całej Platformie (przepraszam ale Obywatelską juz dawno jej nazwać nie sposób) nie znaleziono żadnego innego młodszego energetycznego kandydata, który po ewentualnej wygranej może i odpowiednio reprezentować swój 38 milionowy kraj i wnieść swoją mądrość i energię do krajowej polityki !!! Szok i niedowierzanie... 15:45, 18.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

płockpłock

9 15

czekam na wizyte kiedy pojawi sie w płocku duda juz ide paluszek umyc 16:55, 18.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DoDo

5 3

Komuchów nie przyjedzie 17:07, 18.02.2020


Anulować boAnulować bo

3 11

przegramy.
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/wybory-prezydenckie/telewizja-republika-zrobi%c5%82a-sond%c4%99-w-kt%c3%b3rej-wygra%c5%82a-kidawa-b%c5%82o%c5%84ska-trzeba-to-anulowa%c4%87-bo-przegramy/ar-BB103TWq?ocid=sf&fbclid=IwAR34s93BxMfnfOTFeffF3He5uRE6yOn-QtMMxllnaOfr0TUcuIq-ZFh7SYM
17:11, 18.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WioletkaWioletka

8 16

No to czekamy na przyjazd rezydenta Pałacu Prezydenckiego, ciekawe ilu go powita należnymi honorami - gestem Lichockiej? 17:25, 18.02.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

LolLol

5 6

Precz z lewactwem i kodziarstwem!!! 20:14, 18.02.2020


byleby nie gajeskiejbyleby nie gajeskiej

2 1

Byleby nie gajeskiej czyli podzynaniem gardła 13:38, 19.02.2020


789789

15 8

BOLSZEWICKIE BABSKO 18:30, 18.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Z1000Z1000

5 4

"Bolek" był po"zawodówce"ale pożerał ja intelektem na śniadanie !!! 20:03, 18.02.2020


PiSdaPiSda

12 7

Jak idiotka zostanie prezydentem to ja wyjeżdżam do Boliwii.
Albo Peru. 19:42, 18.02.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

wesolywesoly

8 3

najlepiej do San Escobar i zabierz jeszcze ze sobą kilkudziesięciu towarzyszy z KC PiS. 21:35, 18.02.2020


do wesolydo wesoly

2 0

Dlaczego kłamacz nie wyjechala do Kanady ? 13:40, 19.02.2020


PiSdaPiSda

1 2

@wesoly: W San Escobar byłem z tow. Waszczykowskim. Nie podobało mnie się tam.

@do wesoly: do Kanady nie wyjechała kłamczuszka bo małgosia kichawa-końska nie zna angielskiego. Zna tylko starodawny dialekt POKO
Chyba że do kanału ??? 21:39, 19.02.2020


LolLol

18 10

Nie daj Boże aby to coś zostało prezydentem!!! Prezydentowi Dudzie nie dorasta do pięt.Kto tego nie widzi zwyczajnie jest ślepy!!! 20:12, 18.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Społeczność 21Społeczność 21

17 6

Nie szanujemy Targowicy XXI wieku i jej kandydatki. 20:24, 18.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rządy Rządy

16 7

Małgośki ulica i zagranica razem z donkiem sługą Niemców 20:36, 18.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MATRIX pisowskiMATRIX pisowski

8 13

przestaje działać, pozostało im tylko obrażać przyszłą Panią Prezydent Polski w nadziei, że nie wszyscy zaślepieni propagandą imperatora zdołają uwolnić swoje umysły spod wyimaginowanej pistacjowej idylly.
Oni już wiedzą, że przy urnie wyborczej, każdy sobie przypomni gest Lichockiej. 00:57, 19.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

no cóżno cóż

3 2

to żenada - debatujo jak oddłużyć płock PO SLD PSL WIOSNA OT TO PARTNERZY PLOCKA 16:52, 19.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

straszny_zbójstraszny_zbój

6 2

Odniesienie do kilku głupot:
1. OFE ruszyły w 1999 r. pod rządami koalicji AWS-UW, czyli w dużej mierze obecnej "prawicy", zatem odpowiedzialność za to biorą wszystkie strony (w 1999 r. czynnym politykiem AWS był np. Mateusz Morawiecki).
2. OFE faktycznie pobierają opłatę za zarządzanie - tylko opłata ta jest jawnie wydzielona. Forsowane przez PiS fundusze IKE także będą taką opłatę pobierały - nic się tu nie zmienia. ZUS z kolei na swoją działalność otrzymuje środki z budżetu Państwa - które pochodzą z podatników, czyli większości z nas - różnica jest tylko taka, że nie jest to jawnie wydzielone ze struktury składek. Więc tak czy inaczej na OFE/IKE/ZUS się składamy i je finansujemy.
3. Różnica pomiędzy przeniesieniem części składek z OFE do ZUS za czasów PO a obecną likwidacją OFE jest taka, że wtedy przenoszone składki zostały przeksięgowane 1:1 na konto prowadzone przez innego zarządcę (z OFE do ZUS) i nie została za to pobrana żadna dodatkowa opłata. Co więcej w ZUS nadal te przeniesione wtedy składki tworzą fundusz emerytalny konkretnej osoby. Natomiast obecne złodziejstwo polega na tym, że pozostałe w OFE środki domyślnie zostaną przeniesione do IKE i za to zostanie pobrany haracz 15%, który zostanie zdefraudowany na bieżące jednorazowe potrzeby. Tym samym obecnie rządzący PiS już w czerwcu okradnie każdego, kto jeszcze posiada środki w OFE na 15% (o ile całkowicie nie rezygnujemy z IKE). I to jest faktyczne pomniejszenie emerytury, a nie przeksięgowywanie pomiędzy OFE a ZUS.
4. Zupełnie inną sprawą natomiast jest ile za 10-20-30-40 lat będą warte zgromadzone w tych IKE/ZUS nasze składki. Bo ogólny mechanizm wyliczania kwoty emerytury pewnie nie ulegnie zmianie i będzie równy w uproszczeniu ilorazowi sumy zgromadzonych składek i ilości przewidywanych miesięcy dalszego życia. Bo czy wartość nabywcza np. 300 tys.zł zgromadzonych składek w 2050 będzie równa tyle samo co dziś, to raczej wątpliwe. 07:10, 20.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jur m1jur m1

5 4

Coś umknęło uwadze panom redaktorom nic nie ma o tym jak kichawa prosiła
obecnych o pamięć o Katyniu żeby nigdy nie zapomnieć w 75 rocznice o tej zbrodni tak świetna kandydatka na prezydenta jak shrek na premiera .Boże ocal nas przed takim prezydentem ,wystarczy że mamy w płocku mamy do czynienia z prezydentem z PO 12:51, 20.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

i...i...

1 2

I to był najlepszy kandydat/tka jakim dysponowała PO ???
Widać, że to partia bez dobrych kadr!
05:12, 21.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA