Zamknij
REKLAMA

Biało-czerwone BMW na niemieckich torach. Kubica wystartuje w serii DTM

10:43, 13.02.2020 | M.W
Skomentuj Fot. Michał Wiśniewski/Portal Płock
REKLAMA

Sezon 2020 dla Roberta Kubicy będzie niezwykle pracowity. Polski kierowca będzie członkiem nie tylko Alfa Romeo Racing Orlen, ale będzie ścigał się także DTM, wyścigach popularnych w Niemczech. 

PKN ORLEN nie tylko nie przerywa wspierania Roberta Kubicy, ale wręcz ją rozszerza. Jak mówi prezes Daniel Obajtek, takie działania są konieczne z punktu widzenia budowania rozpoznawalności koncernu na zagranicznych rynkach, a kwoty przeznaczane na sponsoring sportowy co roku są zwiększane. 

- W ciągu dwóch lat zwiększyliśmy je o 100 procent - mówił Obajtek na konferencji prasowej. - Z jednej strony jest to zadanie społeczne, a z drugiej wizerunkowe. Budowanie marki jest bardzo ważne w biznesie. Buduję się to właśnie poprzez sport. Nasze zaangażowanie w Formule 1 właśnie to pokazało. Nie tylko zainwestowaliśmy w sport, ale zwyczajnie zrobiliśmy dobry interes. Jeżeli porównamy nasz zysk operacyjny z roku 2018 i 2019, to jest on 600 mln złotych większy. 

Prezes przypomniał, że od jesieni realizowany jest co-branding stacji ORLENU w Niemczech, Czechach i na Słowacji. Za dwa lata zaplanowany jest rebrending i wtedy wszystkie stacje będą już miały logo ORLENU. Teraz jest to Benzina w Czechach i na Słowacji oraz Star w Niemczech. 

- Do tego potrzeba nam bardzo mocnej promocji, by nasza marka była jeszcze bardziej rozpoznawalna. Żebyśmy nie ucierpieli na tym finansowo - wyjaśniał prezes PKN. - Musimy bardzo mocno zainwestować w sport, nie tylko w Polsce. Chcąc dokonać rebrendingu w Niemczech, musimy być bardzo mocno rozpoznawalni jako ORLEN. A DTM-y są bardzo modne w Niemczech. 

Jak ujawnił prezes, inicjatywa wyszła... od niego. Kubica początkowo miał nie być przekonany do ścigania się w innych zawodach, ale ostatecznie zdecydował się na start. Pojedzie autem wyprodukowanym przez BMW, a konkretnie modelem BMW M4 DTM. To dla niego zupełna nowość, też dlatego, że przeważnie ścigał się... bez dachu nad głową. 

- Mimo iż wyścigi są dużo mniej znane niż w Formuła 1, to dla Niemców są ikonowe. Z resztą nie tylko, bo DTM się poszerzył. Liczba aut może nie imponuje, ale jakość  i poziom kierowców jest bardzo wysoki. Czeka mnie bardzo trudne zadanie - mówił Robert Kubica. - To poważne wyzwanie, ale bardzo się cieszę. Lubię wyzwania. Powrót na tory był czymś szczególnym. Dziękuję PKN ORLEN za tę możliwość. Może poprzedni rok nie poszedł tak jak oczekiwałem, ale zostaliśmy w Formule 1. Połączenie tego z DTM na pewno nie będzie łatwe. Bardzo się cieszę też, że będę mógł pomóc w tak ambitnym programie jakim jest rebrending marki poza granicami kraju. 

W najbliższych latach planowana jest dalsza ekspansja stacji ORLENU.  

- Życzę prezesowi, żeby PKN ORLEN stał się koncernem globalnym, tak jak firmy istniejące od dziesięcioleci. Mamy takie ambicje, rozwijamy się i łączymy. ORLEN jest dziś liderem konsolidacji firm paliwowych w Polsce. To wszystko służy nie tylko ORLENOWI, ale i Polsce. To nasz narodowy interes, żeby firmy się rozwijały i świadczyły o tym, że jesteśmy szybko rozwijającym się krajem. Krajem, w który warto inwestować i prowadzić tu swoje interesy - mówił Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych. - Cieszę się z ekspansji ORLENU i że tak rozpoznawalne osoby jak Robert Kubica w tym pomagają. 

Na koniec 2019 roku Grupa ORLEN posiadała 585 stacji w Niemczech, 416 w Czechach i 10 na Słowacji. W Polsce pod szyldem ORLENU możemy zatankować na 1800 stacjach. 

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (11)

MmmmMmmm

7 19

Fajna sprawa 12:19, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Sokrates XXISokrates XXI

23 4

...ciekaw jestem ile Obajtek.wylozylby na tego geniusza kraks.z wlasnej kabzy..... 13:09, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reVreV

24 3

Świetna sprawa! Należy pogratulować Panu Robertowi, że nie wiem jak on to robi, że firma z takim zapleczem spełnia jego zachcianki w zakresie realizacji hobby pod płaszczem "reklamy". A Pan Robert mając tak świetne źródło utrzymania może zaoferować fantastyczną ostatnią pozycję! Może ktoś mu uświadomi, że to nie jest jak z balem, gdzie ostatni ma najlepsze wejście ;D 13:10, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reVreV

19 5

Oby mu kupili tych BMW więcej niż jedno, bo inaczej jak go w tym wypuszczą na tor to będzie najkrótsza historia teamu wyścigowego w dziejach :D Auta dla tego parakierowcy nie potrzebują wlewu paliwa. On je szybciej rozbija nim się paliwo skończy. 13:14, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TakTak

17 1

Pan Robert to marnuje nasze pieniądze zmienia kluby jak rękawiczki a sukcesu nie widać 15:07, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

panipani

21 1

Zapłacimy przy dystrybutorach. 15:11, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BarnabaBarnaba

0 13

Boże Ciało nominowane do Oskara - super! Świetnie, że dostrzeżono polski film.
Kubica wśród 10 najlepszych kierowców świata - skandal, bo z Płockiem to ma coś wspólnego a my tylko narzekań potrafimy 15:26, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LL

11 1

Dojenie orlenu ciag dalszy 17:48, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jansujansu

15 0

Lepszą reklamę, promocję i szacunek miałby Orlen jakby zainwestował w jakieś dodatkowe filtry żeby zmniejszyć zachorowalność i umieralność w Płocku a nie pompować takie pieniądze w tego nieudacznika bez sukcesów. 18:12, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

daniel czego siedaniel czego sie

8 2

nawdychałes?

zysk 600 mln, strata w porownaniu do zeszlego roku 1 mld w dochodzie - pisaly o tym wszystkie portale finansowe, naklady powyzej 3 mld...co ty za propagande uprawiasz dla tvp? 20:10, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

MicMic

5 0

Fajnie, że Orlen sponsoruje niepełnosprawnych sportowców. Szkoda, że tylko jednego. 09:38, 14.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA