Zamknij
REKLAMA

Policja apeluje: zwróćmy uwagę na nieznajome osoby

09:12, 25.11.2019 | M.W
Skomentuj Fot. Karolina Burzyńska/Portal Płock
REKLAMA

Temperatury na zewnątrz spadły, a bezdomni szukają schronienia chociażby na klatkach schodowych. Policjanci apelują o ostrożność - może to nas uchronić przed kradzieżą. 

Policjanci apelują, aby zwracać uwagę na nieznajome osoby, które pojawiają się na klatkach schodowych i w pobliżu domów. 

- Zainteresujmy się nimi, zapytajmy kogo szukają, przyjrzyjmy się im i zapamiętajmy ich wygląd. Przezorność może uchronić przed kradzieżą mienia twojego lub sąsiadów, zaś spostrzeżenia mogą być przydatne policjantom, gdyby jednak do włamania doszło - przestrzega mł. asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. 

Jak dodaje, należy zaalarmować policję jeśli tylko na klatce schodowej,w pobliżu miejsca zamieszkania czy parkingu zauważymy podejrzane osoby lub cokolwiek, co wzbudzi nasz niepokój. 

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

Adam_Adam_

5 2

Dziwny apel, stygmatyzujący bezdomnych. 11:02, 25.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zgłupłam do cnazgłupłam do cna

7 0

po tym tekście na PP i apelu policji.
Teraz już nie wiem zupełnie jak się zachowywać: BYĆ PEŁNĄ EMPATII I GOTOWĄ POMAGAĆ LUDZIOM W POTRZEBIE CZY STRONIĆ DO NICH I GONIĆ DALEKO OD SIEBIE.
Oprócz zapamiętywania rysopisu policja powinna doradzać robienie zdjęć i legitymowanie a może nawet zatrzymywanie i doprowadzanie na komendę w miarę możliwości.
Jakieś 15 lat temu płocka SM i policja w okresie rozpoczynających się chłodów przynajmniej wykazywały o wiele więcej empatii dla bezdomnych i alkoholikow i troski o ich los. Służby te prowadziły "HUMANITARNE DZIAŁANIA PRO SPOŁECZNE" polegające na wyłapywaniu bezdomnych, alkoholików itp elementu i zakładanie im kartotek ze zdjęciami i odciskami palców po to, żeby było łatwiej identyfikować zwłoki w przypadku zamarznięcia na śmierć. O tej "humanistycznej działalności" miejscowych służb mundurowych z uznaniem donosiła wtedy miejscowa prasa, dobrze pamiętam tę szlachetną troskę o człowieka.
Zupełnie co innego niż obecnie: O TEMPORA, O MORES! 11:40, 25.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obywatel poobywatel po

4 0

winien zachować rewolucyjną czujność, nieznajomego sfotografować, wylegitymować i zatrzymać a następnie przesłuchać, odebrać przyznanie do winy i odstawić na polincję.
W dalszej fazie rozwoju obywatel będzie wymierzał również stosowną karę wyręczając przepracowane nad miarę sądy . 12:54, 25.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TeresaTeresa

0 0

I co, jak już to wzbudzi nasze podejrzenia i zadzwonimy to policja przyjedzie? Czy powie, że nie ma czasu na *%#)!& 07:52, 26.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pawelxxlpawelxxl

2 0

Mi policja powiedziała, że "ale przecież do niczego nie doszło i nie mogą przyjąć zgłoszenia". Z drugiej strony jednak ich rozumiem, jak by tak jeździli do każdego przypadku, o którym jest napisane w artykule to trzeba by tworzyć specjalne szwadrony.

Podsumowując - nie rozumiem o co chodzi w tym artykule. 16:09, 26.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA