Zamknij
REKLAMA

Praca tymczasowa — na czym polega?

14:22, 19.05.2020 | materiały partnera

Dla wielu pracowników praca tymczasowa jest najlepszą opcją na budowanie kariery. Nie chcą się wiązać długoterminowymi umowami. Wolą zdobywać przeróżne doświadczenie w wielu różnych firmach. Sprawdź, czy też wolisz ten styl życia.

Praca tymczasowa — czym jest i jak ją znaleźć? 

Praca tymczasowa może być wykonywana w każdej branży i w każdym zawodzie, jednak nie dłużej niż dwanaście miesięcy w czasie trzydziestu sześciu miesięcy w jednej firmie. Podejmując się tej pracy, możemy podpisać umowę o pracę na określony czas, umowę na czas wykonania konkretnego zlecenia lub dowolną inną, którą ustalicie z pracodawcą. Umowę należy sporządzić na piśmie i zawrzeć w niej wszelkie informacje dotyczące praw i obowiązków pracownika i pracodawcy. Zarówno Urzędy Pracy, jak i portale z pracą takie jak pracuj. pl, pomagają w znalezieniu pracy tymczasowej. Urząd Pracy wybiera ten rodzaj pracy w zależności od potrzeb kandydatów i tego, jakimi ofertami aktualnie dysponuje. Na pracuj. pl natomiast, można samemu wyszukać tego rodzaju pracę, zaznaczając w filtrach opcję: "Dodatkowa/Tymczasowa".
Praca tymczasowa — najpopularniejsze zawody 

Pracę tymczasową można znaleźć na niemal każdym stanowisku, jednak najczęściej są to takie zawody jak: kucharz, kelner, barista, magazynier, hostessa, recepcjonista w hotelu, wszelkie stanowiska w okresie natężonego ruchu turystów zarówno latem, jak i zimą. Dostępnych jest też mnóstwo ofert pracy tymczasowej w biurze: sekretarka, obsługa klienta, telemarketer, asystent itp.
Praca tymczasowa jest świetnym sposobem na dorobienie, gdy mamy jeszcze inne obowiązki. Bardzo często korzystają z niej studenci, ludzie pracujący już na etacie i emeryci. Ten rodzaj pracy pozwala poznać różne zawody i nie wiązać się wyłącznie z jedną firmą. Wiele osób, które nie potrafią zdecydować się na konkretną firmę, korzysta z rozwiązań, jakie daje praca tymczasowa.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA