Reklama

Znany wokalista wykładowcą na warsztatach Rockowych Ogródków

Opublikowano:
Autor:

Znany wokalista wykładowcą na warsztatach Rockowych Ogródków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura - Mam nadzieję, że spotkamy się latem podczas wszystkich zorganizowanych przez nas wydarzeń – zapraszał w środę Michał Kublik. Płocczan ponownie czeka muzyczna mikstura, umiejętnie dozowana przez kilka dni, w dodatku z udziałem legendy polskiej muzyki rockowej. A na zakończenie jedna z płockich kapel doczeka się teledysku.

- Mam nadzieję, że spotkamy się latem podczas wszystkich zorganizowanych przez nas wydarzeń – zapraszał w środę Michał Kublik. Płocczan ponownie czeka muzyczna mikstura, umiejętnie dozowana przez kilka dni, w dodatku z udziałem legendy polskiej muzyki rockowej. A na zakończenie jedna z płockich kapel doczeka się teledysku.

- Trudno sobie wyobrazić Płock latem bez warsztatów i festiwalu Rockowe Ogródki – stwierdziła Marzena Kapuścińska, prezes Fundacji Fundusz Grantowy dla Płocka na konferencji prasowej zdradzającej wstępne plany na warsztaty muzyczne (od 10 do 14 lipca) i teledyskowe (od 14 do 18 sierpnia) towarzyszące Rockowym Ogródkom. - Festiwal ma już swoją historię i tradycję. Mając także na uwadze poziom imprezy, zapraszamy mieszkańców do udziału. Efektem będzie teledysk nagrany dla jednego z płockich zespołów.

- W tym roku zorganizujemy już trzynaste warsztaty muzyczne oraz czwartą edycję warsztatów produkcji teledysków – zapowiedział Michał Kublik ze Stowarzyszenia Muzycznego Rockowe Ogródki. Co się zatem szykuje latem? Podobnie jak wcześniej, bezpłatne warsztaty skierowano do młodych płocczan, uczniów i studentów. Kublik liczy, że grupy będą liczne i każdy z uczestników spędzi „pożytecznie” czas, łącząc naukę z przyjemnością. - Jeden tydzień w towarzystwie muzyków, a drugi z operatorami kamer.

Za merytoryczną i artystyczną część warsztatów odpowiada płocki gitarzysta, Krzysztof Misiak. Do naszego miasta przyjedzie sporo znakomitych wykładowców. Szykuje się naprawdę nie lada gratka na warsztatach wokalnych. Wsparcie zadeklarował Marek Piekarczyk, wokalista grupy TSA. Dodatkowo młodych perkusistów poinstruuje Paweł Jaroszewicz, znany z występów z deathmetalową grupą Vader, był członkiem również takich kapel, jak Rootwater czy Thy Disease. Jako muzyk sesyjny wspomagał zespół Decapitated i Obscure Sphinx. Współpracuje z grupą Hate i Antigama.

Nie będzie zmiłuj. - Uczestników czeka pięć dni bardzo intensywnej pracy na zajęciach w Młodzieżowym Domu Kultury – zapowiadał Krzysztof Misiak. Od godziny 10.00 do 14.00 teoria. - Natomiast od 20.00 w gościnnym klubie Rock'69 jam session, czyli przekuwanie wiedzy na praktykę. W tym roku rzeczywiście dopieszczamy wokalistów, tym bardziej cieszy mnie udział mojego kolegi z branży muzycznej, Marka Piekarczyka. Zjawi się również ucząca wokalu, ukrywająca się pod pseudonimem „K8”, Katarzyna Rościńska. To bardzo utalentowana wokalista odnajdująca się w wielu stylistykach muzycznych od jazzu, popu po r&b. Ponownie przyjedzie do Płocka akompaniujący w zespole Maryli Rodowicz, Kamil Barański. Należy do bardzo otwartych, cierpliwych ludzi. A kto od rytmu? Także człowiek, którego już znamy, perkusista Grzegorz Grzyb. W branży nazywany mistrzem ze względu na jego ponadprzeciętne umiejętności.

Wśród wykładowców zadebiutuje muzyk grający na gitarze akustycznej, Piotr Słapa. W 2014 roku na festiwalu Guitar Awards został wybrany do najlepszej trójki gitarzystów akustycznych w Polsce. - Szkolił się w Nashville. Świetny pedagog, jego teksty można przeczytać w magazynie „Gitarzysta” - omawiał część warsztatową Krzysztof Misiak. Zaprosił po raz kolejny basistę Marcina Pendowskiego, kojarzonego z grupą Fisz, Emade, Tworzywo oraz z jego własnym projektem Pendofsky, laureata Mateusza Trójki w 2015 roku w kategorii "debiut jazzowy". - Na platformie You Tube testuje różnego rodzaju instrumenty. Nagrał album z wykorzystaniem tych starych i zapomnianych instrumentów z czasów Bloku Wschodniego, zwanych komunobusami - a dodajmy, że na płycie gościnnie udzielał się Rey Ceballo, grający niegdyś na klawiszach w zespole Buena Vista Social Club. - Pojawię się także ja, jako prowadzący warsztaty z gry na gitarze elektrycznej - dodał Misiak, uprzedzając pytanie.

Na tym nie koniec. W trakcie jednego popołudnia (w otwartej formule) lutnik Marek Dąbek zaprezentuje własnoręcznie wykonane instrumenty. Zdradzi jakieś szczegóły ze swojego fachu. - Swoje umiejętności udowodnił na wielu międzynarodowych targach, stąd taka decyzja – uzupełniał Kublik. - Może nie wszyscy interesują się grą na instrumentach, ale warto poznać tak interesującą postać, którą niewątpliwie jest Dąbek.

- Marek Dąbek tworzy arcydzieła sztuki meblarskiej, bo te gitary wyglądają jak niesamowite. Dendrologia nie jest mu obca – wtrącił Misiak.

Za część teledyskową odpowiada Kamil Braz Ziółkowski. - Moim zdaniem to jeden z najzdolniejszych montażystów młodego pokolenia – chwalił właściciel Rock'69. - Wspieramy młodych i zdolnych płocczan.

- Co będziemy robić? Przede wszystkim montować i nagrywać – zapewniał Ziółkowski. - Będzie nietypowo, w tym roku klip zrealizujemy inną niż w poprzednich latach techniką zwaną longtake. Wspólnie z operatorem Błażejem Pyrką przeprowadzimy pewnie jakiś wykład o zagadnieniach związanych z filmem. Skoncentrujemy się na nakręceniu ujęć i późniejszym montażu materiału. Montażowo jednak nie będzie dużo pracy, więcej czasu zostanie na eksperymenty filmowe.

Zaplanowano kurs z obsługi programu komputerowego Adobe Premiere (z nauką od podstaw, poprowadzi Michał Kublik). A na samo zakończenie warsztatów wykładowcy wystąpią w piątek, 14 lipca na scenie w Rock'69.

Wszelkie inne informacje (np. formularze zgłoszeniowe) znajdziemy na stronie www.rockoweogrodki.com.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE