Reklama

Wspólne kolędowanie z artystami. Kto wystąpi tym razem?

Opublikowano:
Autor:

Wspólne kolędowanie z artystami. Kto wystąpi tym razem? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Urok polskich kolęd wkrótce powróci. Zabrzmią w naszych domach i kościołach, a już w pierwszym tygodniu stycznia pomogą w tym zaproszeni wykonawcy. Zdradzono już, kto to będzie.

Urok polskich kolęd wkrótce powróci. Zabrzmią w naszych domach i kościołach, a już w pierwszym tygodniu stycznia pomogą w tym zaproszeni wykonawcy. Zdradzono już, kto to będzie.

Czeka nas 22. Płockie Kolędowanie, które odbędzie się między 5 a 7 stycznia 2017 roku w płockiej katedrze. Płocczanie posłuchają pastorałek w wykonaniu zespołów i chórów.

Pierwsi artyści, którzy są ambasadorami Podhala, przybędą do Płocka 5 stycznia. To Trebunie Tutki. Grupa reprezentowała nasz kraj na festiwalach w Europie, Azji czy w Ameryce Północnej. Z jednej strony bliskie są im góralskie klimaty, a z drugiej chętnie współpracują z różnymi innymi wykonawcami, m.in. z Adrianem Sherwoodem z Londynu, jamajskim zespołem Twinkle Brothers, chórem „African Head Charge”, a ostatnio Urmuli Quintet z Gruzji, a także ze znakomitymi polskimi muzykami, m.in. Wojciechem Waglewskim i Voo Voo. Szykuje się wyjątkowe zestawienie wielu instrumentów, skrzypiec, piszczałek, altówki, trombity i kontrabasu.

A zaledwie dzień później, w piątek usłyszmy kolędy w wykonaniu płockiego Chóru Minstrel działającego przy Małachowiance. Chór powstał z inicjatywy nauczyciela Sławomira Gałczyńskiego w 1992 roku. Skupia uczniów i absolwentów, obecnie to około sto osób. Dali już ponad 400 koncertów w kraju i poza granicami. Śpiewali w Czechach, Hiszpanii, Serbii, Grecji, we Włoszech, w Niemczech, w Izraelu i Szwecji.

Na zakończenie Płockiego Kolędowania zaprezentuje się zespół Moja Rodzina. Występuje w nim były dyrektor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, Artur Wiśniewski wraz ze swoją żoną Aldoną i dziećmi, córką Antoniną oraz synami: Gabrielem, Szymonem, Mikołajem i Jeremiaszem. Pierwszy raz zaprezentowali się w rodzinnym składzie w programie „Anioł przychodzi wieczorem” w TV Puls w 2004 roku. Ich rozmaity repertuar składa się z utworów klasycznych, instrumentalnych, wokalno-instrumentalnych, pieśni w wykonaniu na cztery głosy, korzystają z muzyki Chopina, Wieniawskiego i Moniuszki, a nawet sięgają po muzykę filmową i do polskiego folkloru. Grupa koncertuje w całej Polsce; brała udział m.in. w Marszu dla Jezusa, Bądź jak Jezus w Chorzowie, Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie, w licznych Koncertach Papieskich, Marszach dla Życia i Rodziny czy Świętości Życia, Dniach Kultury Chrześcijańskiej. W 2015 roku zespół uczestniczył w Światowym Spotkaniu Rodzin z Papieżem Franciszkiem w Filadelfii w USA. Koncertował dla Polonii w Nowym Jorku, New Britain, a także w Irlandii.

Na Płockie Kolędowanie płocczan zaprasza POKiS wspólnie z Ratuszem Występy w katedrze rozpoczynają się o godzinie 19.00. Wstęp jest bezpłatny. 

Fot. Materiały organizatorów

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE