Reklama

Wesoła wizyta w płockich placówkach. Bajki czytał aktor teatru!

Opublikowano:
Autor:

Wesoła wizyta w płockich placówkach. Bajki czytał aktor teatru! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Do Szkoły Podstawowej nr 3, Miejskiego Przedszkola nr 16 i 17 zajrzała wesoła delegacja z prezentami. Znalazł się w niej prawdziwy Alladyn czytający bajki.

Do Szkoły Podstawowej nr 3, Miejskiego Przedszkola nr 16 i 17 zajrzała wesoła delegacja z prezentami. Znalazł się w niej prawdziwy Alladyn czytający bajki.

Wesołą kompanię tworzyli Anna Derlukiewicz, przewodnicząca Rady Osiedla Mieszkańców Łukasiewicza (inicjatorka spotkania), radny Tomasz Kominek i w błyszczącej sukmanie - prawdziwy Alladyn, w którego wprost genialnie wcielił się aktor płockiego teatru - Piotr Bała.

Dzieci bardzo ciepło powitały specjalnych gości i bardzo szybko weszły w wartką dyskusję. Szczególnie zainteresowane były aktorem, który, jak się okazało, był im znany z roli kocura w Kopciuszku. Maluchy słuchały bajek z dużym skupieniem, wykazując znajomość czytanej treści, m.in. twórczości Jana Brzechwy.

Z dużą elokwencją, a czasem i dowcipem odpowiadały na pytania radnego Tomasza Kominka na temat bardzo ważnych spraw, np. gdzie mieszkamy, w jakim województwie, ilu Płock liczy mieszkańców, a nawet tego, czy warto być chciwym. Dostały też w prezencie gry o Mazowszu.

Ale były też momenty traumatyczne. Jeden z chłopców nagle podniósł rączkę i zakrzyknął, że wypadł mu ząb... na co niektórym krew zastygła w żyłach... W toku śledztwa okazało się, że jednak miało to miejsce wczoraj...

No i też, by osłodzić pożegnanie, Anna Derlukiewicz w roli cudownej cioci, wręczyła wszystkim młodym bohaterom słodkości, chwaląc ich za żywy udział w spotkaniu i podkreślając, że nie jest to z pewnością ostatnia taka wizyta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE