Reklama

Weekend pełen muzyki. Chętni na zabawę na Majuni lub Rock Tower?

Opublikowano:
Autor:

Weekend pełen muzyki. Chętni na zabawę na Majuni lub Rock Tower? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W kontekście piątkowych informacji, które nie okazały się zbyt łaskawe dla fanów rocka, mamy coś na pewne pocieszenie dla tych rozczarowanych brakiem Summer Fall Festival, mianowicie niedługo Rock Tower. Będzie też Majunia.

W kontekście piątkowych informacji, które nie okazały się zbyt łaskawe dla fanów rocka, mamy coś na pewne pocieszenie dla tych rozczarowanych brakiem Summer Fall Festival, mianowicie niedługo Rock Tower. Będzie też Majunia. 

Do XIX Pikniku Europejskiego jeszcze ponad miesiąc, jednak dla niektórych rozwijające się pąki na gałązkach sygnalizujące wiosnę oznaczają nadchodzący sezon imprez w plenerze, czy to tych studenckich, czy też organizowanych przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Zaczyna się dawkowanie informacji do mediów o tym, kto zagra. Majunia (13 maja, godz. 19.00 – 00.30) tradycyjnie odbędzie się na terenie zielonego ogródka przy Pl. Dąbrowskiego i w pobliżu Wieży Ciśnień. Bramy otworzą o godz. 18.00, o 19.00 będzie klub dyskusyjny. Na pełen komplet wykonawców jeszcze chwilę poczekamy, a przynajmniej tak obiecuje POKiS. Impreza będzie się pod hasłem:"bez komercyjnych artystów, cukierkowej muzyki ani promocyjnej pompy".

A już dzień później, 14 maja czas na mocniejsze uderzenie, rockowy rodzynek w 2017 roku, czyli na Rock Tower. Hymn zabrzmi o godz. 16.00. Także w tym przypadku zespoły jeszcze nie zostały ujawnione przez organizatorów. Zdradzono natomiast główną gwiazdę, która wyjdzie na scenę o godz. 20.00. Będzie to zespół Nocny Kochanek. Oto jak zachęcają do przyjścia do ogródka: - To jeden z nielicznych polskich zespołów metalowych, który traktuje muzykę oraz teksty z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. Słychać tutaj wyraźne inspiracje takimi zespołami jak: Iron Maiden, Judas Priest, Helloween czy Black Sabbath. Teksty natomiast napisane są z dużym przymrużeniem oka, co nadaje całości niepowtarzalnego, wręcz groteskowego klimatu. Po sukcesie albumu „Hewi Metal" czas na drugą płytę! „Zdrajcy Metalu" to 12 melodyjnych utworów nawiązujących do twórczości klasyków heavy metalu. Teksty, często dwuznaczne, napisane są z ogromną dawką dystansu do subkultury metalowej.

Koncerty w ramach Rock Tower zakończą się około godz. 22.00. 

Bilety na oba wydarzenia towarzyszące Piknikowi Europejskiemu będą po 10 zł (dostępne w Bileterii POKiS-u lub w pubie Zachęta). 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE