Reklama

W Płocku będą kręcić zdjęcia do odcinka popularnego serialu

Opublikowano:
Autor:

W Płocku będą kręcić zdjęcia do odcinka popularnego serialu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Jeszcze w grudniu pojawili się filmowcy w Płocku i zapukali do drzwi do jednego z domów na starówce. Mieli propozycję w związku z planowanymi zdjęciami do serialu kręconego dla telewizji publicznej.

Jeszcze w grudniu pojawili się filmowcy w Płocku i zapukali do drzwi do jednego z domów na starówce. Mieli propozycję w związku z planowanymi zdjęciami do serialu kręconego dla telewizji publicznej. 

Chodzi o cieszący się sporą popularnością serial „Ojciec Mateusz”, w którym ksiądz grany przez Artura Żmijewskiego rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne. Zwykle serial kręcony jest w Sandomierzu, ale wygląda na to, że ekipa spakuje cały sprzęt i zjawi się niebawem w naszym mieście. 

W grudniu był u nas Krzysztof Mrowiec, który poza serialem "Ojciec Mateusz" pracował już przy takich produkcjach, jak "Strażacy", "Bogowie", "Przyjaciółki', "Hans Kloss stawka Większa niż śmierć", "Ciacho", "Londyńczycy", "Ranczo Wilkowyje" i "Ranczo". Robiono wstępne ustalenia, które miejsca można wykorzystać. Filmowcy zajrzeli także na podwórko za Domem Darmstadt, a tam zobaczyli jeden z zabytkowych budynków, który tak im się spodobał, że zapukano do drzwi. Właścicielowi opisywali sceny, do których chcieliby wykorzystać nieruchomość. Wstępnie miałaby w nim mieszkać jedna z bohaterek odcinka. Ojciec Mateusz zjawi się u niej, aby porozmawiać.

- To zupełny przypadek, że weszliśmy akurat w to podwórko - tłumaczy Krzysztof Mrowiec. Nie chce zdradzać, czemu ojciec Mateusz przyjedzie do Płocka. - Zapewniam, że akurat ta sprawa nie jest tajemnicą. Wyjaśni się już w pierwszej, może w drugiej scenie odcinka. 

A dlaczego ekipa zawitała właśnie do Płocka? - Bo to piękne miasto i sami postanowiliśmy się u was zjawić - dodaje. - W dodatku obecny reżyser mieszkał przez jakiś czas w Płocku, ale nie jest to aspekt, który przesądził o naszym wyborze. 

Odcinek powinien zostać wyemitowany w ramówce wiosennej, być może w połowie kwietnia lub w maju. Zaprezentowana historia będzie zamknięta, bez rozciągnięcia wątków na kolejne. 

Ekipa filmowa przyjedzie do Płocka 16 stycznia i zostanie na trzy dni. W Internecie są ogłoszenia warszawskiej Agencji Fill Studio, która poszukuje statystów z Płocka na zdjęcia 16 stycznia. Proponują wynagrodzenie w wysokości 50 zł. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: 600-011-754.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE