Reklama

Tymon Tymański zagra w Płocku. Trwa sprzedaż biletów

Opublikowano:
Autor:

Tymon Tymański zagra w Płocku. Trwa sprzedaż biletów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Koncert odbędzie się w piątek 13 kwietnia o godzinie 19 w sali koncertowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Artysta zagra w Płocku w ramach cyklu Alterstacja.

Koncert odbędzie się w piątek 13 kwietnia o godzinie 19 w sali koncertowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Artysta zagra w Płocku w ramach cyklu Alterstacja.  

Tymon Tymański  to legenda polskiej sceny alternatywnej. Naukę gry na gitarze klasycznej rozpoczął w wieku 8 lat, a po kilku latach założył swój pierwszy zespół – The Howling Dogs. W liceum prowadził nowofalową grupę Sni Sredstvom Za Uklanianie, która w 1988 roku przekształciła się w jazzowy kwintet Miłość. Projekt okazał się najciekawszym jazzowym zjawiskiem polskiej sceny lat 90-tych. W 2001 grupa została uznana przez krytyków czasopisma „Jazz Forum” za najlepszą grupę dekady.

W 2002 roku Tymański powołał do życia zespół Tymon & The Transistors, z którym nagrał ścieżkę dźwiękową do filmu „Wesele” Wojtka Smarzowskiego. W 2007 roku we współpracy z producentem filmowym Maciejem Chmielem i literatem Jackiem Dehnelem, Tymański utworzył dziennikarski tercet firmujący kulturalno-informacyjną aktywność programu „Łossskot” produkcji TVP 1. 

W tym samym roku odbyła się premiera siódmego albumu zespołu Tymon & The Transistors „Zatrzymaj Wojnę!”. Płyta zawiera dziesięć utworów o tematyce antywojennej, napisanych przez głośnych autorów polskich i rosyjskich takich jak Bułat Okudżawa, Włodzimierz Wysocki, zespół Republika czy Brygada Kryzys. Do nagrania albumu grupa zaprosiła m.in. Natalię Pikułę, Olafa Deriglasoffa czy Romana Puchowskiego.

W latach 90. muzyk stworzył termin „yass” definiowany jako osobny styl w muzyce, będący swoistym konglomeratem różnych stylów, łączącym elementy współczesnej muzyki improwizowanej, jazzu, punk rocka i folku.

Tymon Tymański z zespołem zagra w sali koncertowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki w piątek 13 kwietnia o godz. 19. Bilety w cenie 25 zł można jeszcze kupić w Bileterii POKiS (ul. Tumska 9a) oraz na stronie www.pokis.infoserw.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE