Reklama

TEATRALNA UCZTA W KUTNIE

Opublikowano:
Autor:

TEATRALNA UCZTA W KUTNIE - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Od 11 do 18 października zapraszamy na prawdziwy teatralny matron. Jeden tydzień , osiem spektakli i moc wrażeń to najkrótsze podsumowanie zbliżających się ,,Oj” Spotkań Teatralnych.

Od 11 do 18 października zapraszamy na prawdziwy teatralny matron. Jeden tydzień , osiem spektakli i moc wrażeń to najkrótsze podsumowanie zbliżających się ,,Oj” Spotkań Teatralnych.

Inauguracja tej wyjątkowej imprezy odbędzie się w Kutnowskim Domu Kultury tuz przed monodramem ,,Danuta W.’’ w wykonaniu Krystyny Jandy (zostały jeszcze ostatnie bilety - śpieszcie się). Mocne otwarcie, na najwyższym poziomie artystycznym, zobowiązuje do utrzymania poziomu. Dlatego kolejne dni zapowiadają się równie ciekawie i nietuzinkowo. Czeka nas adaptacja dramatu ,,Dom Bernardy Alby” (Federico García Lorca), ale także dwie propozycje ukazujące mniej klasyczne oblicze teatru. W programie znalazły się bowiem spektakl muzyczny ,,Pan Tadeusz ’18” Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz spektakl taneczny ,,Corpodance” Teatru Tańca Test z Warszawy.

Kutnowskie Spotkania Teatralne nawiązują w pewnej mierze do tradycji Jesiennych Spotkań Teatralnych – imprezy stworzonej przez Teresę Mosingiewicz i Darka Sikorskiego. Wtedy jednak chodziło przede wszystkim o ułatwienie mieszkańcom Kutna dostępu do tego właśnie rodzaju sztuki. Z kolei Kutnowskim Spotkaniom Teatralnym przyświeca idea prezentacji dorobku lokalnych grup oraz osób związanych i zaprzyjaźnionych z Kutnem. Program naszych Spotkań w pełni oddaje pomysł na to wydarzenie. Możecie wybrać się na nagrodzone spektakle prosto z Kutna , na przykład na ,,Trzy Siostry (ale nie te Czechowa, tylko Czarownice z Makbeta)” – otrzymał III miejsce w kategorii teatrów młodzieżowych na Ogólnopolskim Festiwalu Brodnicka Uczta Teatralna 2018. Propozycja Studia Teatralnego ,,Oj’’ została także zakwalifikowana do XVII edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Niesfornych ,,Galimatias”, który odbędzie się w dn. 19 – 20 października. ,,Trzy siostry…” otrzymały również zaproszenie na maraton teatralny organizowany w Lubawie. Poza tym w ramach Spotkań zobaczyć można jeszcze kilka kutnowskich propozycji : ,,Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna’’ (I miejsce na X Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+” ) Teatru ,,Czemu nie” SUTW Kutno, ,,Nasz mąż nie żyje” oraz ,,Chmurny tryptyk z trupem w tle” Grupy Teatralnej ,,od jutra’’. Sama nazwa największej teatralnej imprezy w mieście także nawiązuje do tradycji kutnowskiego ruchu teatru amatorskiego. ,,Oj” to skrót od ,,od jutra” czyli nazwy Grupy Teatralnej założonej w Kutnowskim Domu Kultury przez Teresę Mosingiewicz ponad 34 lata temu.

Jako organizatorzy Kutnowskich Spotkań Teatralnych dobrze wiemy, że sztuką należy się dzielić – dlatego bilety na 6 spektakli będziecie mogli kupić w cenie 5 złotych (w ramach akcji SZTUKA ZA PIĄTKĘ czyli BILET ZA 5 ZŁOTYCH). Dla zapominalskich ustaliliśmy jedną godziną dla wszystkich spektakli – widzimy się o 18.00. Wszystkie wydarzenia dobywać się będą o w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca, poza 11 października – wtedy widzimy się w KDK. Zachęcamy do zapoznania się z programem ,,Oj’’ Kutnowskich Spotkań Teatralnych. Do zobaczenia!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE