Reklama

Studenci organizują festiwal. Gwiazdą imprezy będzie...

Opublikowano:
Autor:

Studenci organizują festiwal. Gwiazdą imprezy będzie... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Jak co roku Studencki Festiwal Piosenki Katorga wyłoni najlepszych wokalistów i kapele startujące w konkursie. Przegląd to również pretekst do zabawy przy połączeniu wielu muzycznych stylistyk, reggae, dancehall, R&B, a nawet hip-hopu.

Jak co roku Studencki Festiwal Piosenki Katorga wyłoni najlepszych wokalistów i kapele startujące w konkursie. Przegląd to również pretekst do zabawy przy połączeniu wielu muzycznych stylistyk, reggae, dancehall, R&B, a nawet hip-hopu.

Płoccy żacy już niebawem doczekają się swojego święta, Juwenaliów (22-28 maja). Elementem, który im towarzyszy, jest oczywiście Studencki Festiwal Muzyczny „Katorga” z występami solistów, grup wokalnych i kapel (w których chociaż jeden muzyk ma ważną legitymację studencką). W tym roku impreza odbędzie się 11 maja na terenie zielonego ogródka przy Placu Dąbrowskiego, w pobliżu Wieży Ciśnień. Z koncertami startują od godziny 16.00.

Na zakończenie, kiedy laury dla najlepszych będą już rozdane, wystąpi grupa EastWest Rockers. Zaczynali w klubach w 2004 roku, a zaledwie rok później sound system z Opola grający muzykę raggamuffin i dancehall koncertował w Niemczech, Chorwacji, na Węgrzech, w Polsce na Ostróda Reggae Festival, One Love we Wrocławiu. Do Kuby 1200, Grizzlee, Cheeby i selektora JahLaptopa dołączył wokalista Ras Luta. Udało się doprowadzić do nagrania kilku płyt, „Ciężkie czasy”, „Jedyna broń” (wydaną przez wytwórnię kojarzoną ze sceną hip-hopową) i „Eastwest.FM”. Kapela wyrobiła sobie markę, gościli na scenach Open'er Festival, Bielawa Reggae Festival i na płockim Reggaelandzie (w ramach Underground Reggaeland w 2011 roku, Ras Luta występował na Reggaelandzie dwa lata później). W 2012 roku postanowili zawiesić działalność, aby zająć się osobnymi projektami i pomysłami na życie (nie tylko zresztą muzycznymi, Cheeba realizował się m. in. na polu artystycznym, tworząc rysunki i obrazy). Po czterech latach wspólnie powrócili do mikrofonów, zapowiadając kolejną płytę w pierwszej połowie 2017 roku. Grupa znana jest z wyjątkowo energetycznych koncertów. 

Fot. Materiały organizatorów / Facebook

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE