Reklama

Satyra i żart w płockiej galerii. A tematem zło

Opublikowano:
Autor:

Satyra i żart w płockiej galerii. A tematem zło - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W Płockiej Galerii Sztuki można oglądać prace wyróżnione w legnickim Satyrykonie, międzynarodowym festiwalu satyry i humoru, który cieszy się olbrzymim prestiżem.

W  Płockiej Galerii Sztuki można oglądać prace wyróżnione w legnickim Satyrykonie, międzynarodowym festiwalu satyry i humoru, który cieszy się olbrzymim prestiżem.

To najstarszy polski konkurs dla rysowników grafików, malarzy, rzeźbiarzy, plakacistów i fotografików, na który od 40 lat rokrocznie wpływają tysiące prac z całego świata. Wystawa cieszy się ogromnym prestiżem - jak podkreśla Płocka Galeria Sztuki, Federacja Organizacji Rysowników) przyznała maksymalną notę – pięć gwiazdek, a amerykańskie pismo „Witty World” - grand prix.

Teraz prace tegorocznego Satyrykonu można oglądać na wystawie w Płocku. Tematem ogólnym jak co roku była "Satyra i żart", a motywem wiodącym - "Zło". Na ekspozycji w płockiej galerii zaprezentowano 200 prac 141 autorów, które wybrano z nadesłanych wcześniej ponad 2,5 tys. prac. Wśród nich są rysunki i zdjęcia  m.in. takich artystów, jak: Gerhard Gepp (Austria), Grzegorz Myćka (Polska), Houmayoun Mahmoudi (Anglia), Jerzy Głuszek (Polska), Łukasz Kliś (Polska), Aristides Hernandez Ares (Kuba), Mihai Ignat (Rumunia), Alessandro Gatto (Włochy), Andrea Pecchia (Włochy), Lex Drewinski (Polska/Niemcy), Ilya Katz (Izrael), Blagovesta Tsvetkova (Bułgaria), Izabela Kowalska-Wieczorek (Polska), Břetislav Kovařík (Czechy), Tomasz Wiater (Polska).

Wystawę można oglądać do 26 lutego.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE