Reklama

Rzeka Muzyki: recital Elżbiety Adamiak

Opublikowano:
Autor:

Rzeka Muzyki: recital Elżbiety Adamiak  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Elżbieta Adamiak ​recital, koncert z okazji 40-lecia pracy artystycznej.

Elżbieta Adamiak
recital, koncert z okazji 40-lecia pracy artystycznej. 

27.08.2017
Amfiteatr przy Operze Nova
Bydgoszcz

Któż z obecnego pokolenia 50 - 60-latków nie pamięta z czasów studenckich jej słynnej "Jesiennej zadumy": "Nic nie mam, zdmuchnęła mnie ta jesień całkiem..." Elżbieta Adamiak - piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, która od wielu lat zajmuje w Polsce wyjątkowe miejsce w gatunku poezji śpiewanej. Legenda piosenki literackiej, w tym roku obchodzi 40-lecie kariery artystycznej.

Ze względu na oryginalność, specyficzną wrażliwość i wyjątkową umiejętność muzycznego przekazu tekstu poetyckiego artystka należy do grona wybitnych wykonawców tego gatunku.

"Elżbieta Adamiak z niezwykłą umiejętnością interpretuje teksty poetyckie poparte głębokim, wewnętrznym przeżyciem. Śpiewa prosto, prawdziwie, wspaniale warsztatowo, miejscami wstrząsająco "- piszą krytycy. 
Wokalistka współpracowała z czołowymi postaciami nurtu i ballady poetyckiej m.in. z Naszą Basią Kochaną i Wolną Grupą Bukowina, Jackiem Kaczmarskim i oczywiście Andrzejem Poniedzielskim - prywatnie jej mężem. Klasykami w poezji śpiewanej stały się jej niezwykle współbrzmiące ze słowem poetyckim kompozycje do własnych słów, jak również do tekstów m.in. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Osipa Mandelsztama, Jerzego Harasimowicza, Waldemara Chylińskiego i Andrzeja Poniedzielskiego.

Artystka wielokrotnie występowała ze swoimi koncertami za granicą m.in. w Niemczech, Jugosławii, Czechach, Australii, USA, Kanadzie, Francji i na Węgrzech. Ma w dorobku kilkanaście płyt studyjnych, koncertowych i składanek. Jej ostatni jak do tej pory album
"Zbieram siebie" ukazał się w 2009 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE