Reklama

Rychło do czytania przystąpili. A Żeromski wraz z nimi... [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Rychło do czytania przystąpili. A Żeromski wraz z nimi... [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura - Z estymą witamy Państwa na siódmej, bynajmniej - jak mniemam - nie ostatniej edycji Narodowego Czytania. Każdy już pewnie śniadał, więc hyżo do meritum przejdźmy i rychło do czytania przystąpmy - zapraszała w sobotę do wspólnej lektury dyrektorka Książnicy Płockiej, Joanna Banasiak.

- Z estymą witamy Państwa na siódmej, bynajmniej - jak mniemam - nie ostatniej edycji Narodowego Czytania. Każdy już pewnie śniadał, więc hyżo do meritum przejdźmy i rychło do czytania przystąpmy - zapraszała w sobotę dyrektorka Książnicy Płockiej, Joanna Banasiak.

Ponad głowami gości powiewała długa biało-czerwona flaga, przy męskich marynarkach dopięte biało-czerwone kotyliony, przy damskich bluzkach wstążeczki. Podczas tegorocznej edycji Narodowego Czytania nie było przebrań z uwagi na obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Stefan Żeromski pojawił się w ogrodzie Książnicy Płockiej chwilę po godz. 14.00. W postać pisarza wcielił się prezydent miasta, a tuż po krótkim wprowadzeniu w realia okresu, w którym powstało "Przedwiośnie" (poprzedzonym zaśpiewanym przez Karolinę Wiśniewską utworem "Szklane domy" z tekstem Jarosława Waneckiego) przystąpił do odczytania swojego fragmentu wraz z wiceprezydentem Romanem Siemiątkowskim.

Tradycyjnie w akcji wzięło udział sporo płocczan, w tym posłanka Elżbieta Gapińska, pracownicy Ratusza, miejscy radni, aktorzy, uczniowie (niektórzy korzystali z wersji napisanej brajlem), dziennikarze, dyrektorzy różnych instytucji. Nie minęła pierwsza godzina wspólnego czytania, a mało brakowało do przenosin z ogrodu do budynku z uwagi na deszcz, który na szczęście tak jak szybko nadszedł, tak równie szybko przestał kropić, zostawiając wszystkim możliwość zaczytania się w "Przedwiośniu" już bez parasoli. Oczywiście w pogrążeniu się w lekturze z zachowaniem oryginalnej wersji z "tudzież".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE