Reklama

Przyszły rok będzie dla nich wyjątkowy. Szykują niespodzianki

Opublikowano:
Autor:

Przyszły rok będzie dla nich wyjątkowy. Szykują niespodzianki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Pamiętacie kiedy powstał Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki? Podpowiemy, że zbliża się jubileusz. Koncertowy!

Pamiętacie kiedy powstał Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki? Podpowiemy, że zbliża się jubileusz. Koncertowy!

W przyszłym roku Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki świętuje jubileusz 20-lecia istnienia. A jak przystało na tego rodzaju instytucję, w  tym wyjątkowym dla nich roku postanowili zrobić coś więcej:

- Chcemy ten jubileusz zaakcentować - podkreśla Radosław Malinowski, dyrektor POKiS-u. - Planujemy 20 koncertów na 20-lecie.

To dobra informacja również w kontekście wczorajszych wieści o zawieszeniu działalności grupy Lao Che, która w 2020 r. uda się w pożegnalną trasę koncertową. Wieść rozniosła się błyskawicznie, a to, co nie uszło uwadze fanów, to brak koncertu w Płocku. Już wówczas w rozmowie z nami dyrektor POKiS-u tłumaczył, że jak tylko uda się wszystko dopiąć, zostanie dodany koncert w naszym mieście i wejdzie on zapewne w pulę 20 jubileuszowych koncertów. A jeśli się uda, może będą dwa koncerty.

[ZT]24020[/ZT]

Kto zagra oprócz Lao Che? Tego na razie nie ujawniają. Warto jednak co pewien czas sprawdzać informacje na stronie POKiS-u, ponieważ pierwszą dziesiątkę zamierzają ogłosić już w grudniu. - Pomysł jest taki, aby było różnorodnie, od rocka po muzykę alternatywną i elektroniczną - twierdzi dyrektor.

Ponadto w przyszłym roku mają w planach oficjalną uroczystość. Niedawno płoccy radni zgodzili się na nazwę płockiego amfiteatru, aby był imienia Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, urodzonej w Płocku artystki i dyrektorki Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze. Tej Miry, której pomnik widzimy na ul. Tumskiej, czasem robiąc sobie z nią zdjęcie. Z ceremonią oficjalnego nadania nowej nazwy trzeba zaczekać na cieplejsze dni w 2020 r.

[ZT]23462[/ZT]

Koncerty w 2020 r.

W pierwszej połowie 2020 r. w Płocku wstępnie zapowiedziano (według strony www.koncertomania.pl) m.in. koncert Kasi Kowalskiej (sala w Państwowej Szkole Muzycznej, 8 marca), Michała Bajora (teatr, 21 luty), Starego Dobrego Małżeństwa (sala PSM, 9 luty), Sławka Uniatowskiego (sala PSM, 24 kwietnia), w amfiteatrze będzie jubileuszowy koncert grupy Ich Troje (31 maj) i muzyki filmowej na bis (z udziałem Justyny Steczkowskiej, Andrzeja Piasecznego, Kasi Moś, Janusza Radka, Sławka Uniatowskiego - 5 czerwca). Ponadto posłuchamy symfonicznych wersji utworów grupy Metallica (sala PSM, 26 tycznia).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE