Reklama

POKiS zdradził część koncertowych planów. Proponują 20 koncertów na 20-lecie

Opublikowano:
Autor:

POKiS zdradził część koncertowych planów. Proponują 20 koncertów na 20-lecie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura - Chcemy mocniej zaistnieć w przestrzeni miejskiej w 2020 roku – zapowiadał dyrektor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. W przyszłym roku świętują jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji zdradzili część swoich planów, resztę ogłoszą wkrótce. Ale już teraz cieszyć się mogą fani zespołu Lao Che, którzy chcą wybrać się na koncert zespołu zanim ten zawiesi działalność.

- Chcemy mocniej zaistnieć w przestrzeni miejskiej w 2020 roku ? zapowiadał dyrektor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. W przyszłym roku świętują jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji zdradzili część swoich planów, resztę ogłoszą wkrótce. Ale już teraz cieszyć się mogą fani zespołu Lao Che, którzy chcą wybrać się na koncert zespołu zanim ten zawiesi swoją działalność.

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki został powołany na mocy uchwały 11 października 1999 r., połączono wówczas Dom Kultury, Ośrodek Animacji Kultury i Dom Darmstadt.

- POKiS został wpisany do rejestru organizatora 1 lutego 2000 r. Bardzo się cieszę, że doczekał tego fajnego jubileuszu 20-lecia w nowej, pięknej siedzibie ? mówił wiceprezydent Roman Siemiątkowski. 

Niedawno informowaliśmy o planach POKiS-u. Instytucja kultury chciałaby uczcić ten nadchodzący 2020 rok w sposób wyjątkowy.

- W naszym przekonaniu 20 lat to wystarczająco dużo, aby pokazać kawałek naszej historii. Pierwszą zapowiedzią będzie 20 koncertów na 20-lecie ? zapowiadał dyrektor POKiS-u Radosław Malinowski. - To jeden z wielu elementów całego jubileuszowego programu.

Po raz pierwszy w historii przedstawiają repertuar koncertowy z tak dużym wyprzedzeniem (w styczniu podadzą resztę repertuaru do końca roku). Mamy dobrą wiadomość dla fanów Lao Che, którym nie udało się nabyć biletu na koncert 18 kwietnia 2020 r. Przypomnijmy, że zespół postanowił zawiesić działalność, na pożegnanie z fanami wyruszy w trasę koncertową pt. ?No to Che?. Informowaliśmy, że są duże szanse na drugi koncert, jeśli tylko zespół wyrazi zgodę. Udało się, drugi występ będzie 19 kwietnia 2020 r. Do osób, które mogą być zaniepokojone rozmiarami sali POKiS-u (wejdzie 300 osób) i że nie uda się także i tym razem kupić biletu, wiceprezydent Roman Siemiątkowski skierował dodatkową informację: - Jeżeli byłoby większe zainteresowanie tym drugim koncertem, rozważmy możliwość przeniesienia z POKiS-u np. do sali w Państwowej Szkole Muzycznej.

Dodał, że na pewno będzie jakaś forma pożegnania zespołu. - Cały czas nad tym pracujemy. 

Z okazji jubileuszu POKiS postanowili zorganizować przegląd różnych gatunków muzycznych. - Spektrum będzie duże, od rocka, przez jazz, pop, reggae po soul. Niektórzy wykonawcy rozpoczną od Płocka swoją trasę koncertową, będą promowali nowe płyty bądź single ? dodał dyrektor POKiS-u. Koncerty, które dopiero ogłoszą, mają być równie różnorodne gatunkowo, aby każdy znalazł coś dla siebie. Można spodziewać się jazzu, rapu, czy hip-hopu. - Cały czas pracujemy nad dopasowaniem dostępności artystów do kalendarza imprez kulturalnych. Odnośnie największej gwiazdy, to spokojnie. Coś zostawimy na deser ? śmiał się dyrektor.

Sprzeda biletów na koncerty ruszy w piątek, 29 listopada o godz. 10.00. Dodatkowy bonus w postaci 20 proc. zniżki obejmie pierwsze 20 osób, które zjawią się osobiście nabyć bilety. Jedna osoba może kupić jeden bilet.

- Nasza działalność to nie tylko koncerty. To również działalność animacyjna, edukacyjna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zamierzamy przedstawić 20 szczególnych wydarzeń na 20-lecie POKiS-u. Planujemy jubileuszową galę, wystawy, konkursy, happeningi. Nie chcemy mocno wracać do przeszłości, ale trochę zajrzymy przez ramię, spojrzymy na to, co się do tej pory wydarzyło. Warto przypomnieć jak było, a jak jest, Postaramy się bardziej zaakcentować naszą obecność na arenie kulturalnej Płocka, aby pokazać, że jesteśmy z mieszkańcami i dla mieszkańców. Dla nas liczy się przyciągnięcie ludzi, aby związali się z POKiS-em. Pochlebne opinie zbiera nasza sala koncertowa. Zresztą Lao Che chciało zagrać właśnie na tej sali.

Będą również koncerty plenerowe podczas Majuni, Rock Tower, Pikniku Europejskiego.

Na stronie internetowej warto zaglądać do jubileuszowej zakładki w poszukiwaniu aktualnych wieści odnośnie planowanych wydarzeń.

Pierwsze 9 koncertów (11 ogłoszą w styczniu 2020 r.):

Ralph Kamiński,

24 stycznia 2020, godz. 19.00 (Alterstacja), sala POKiS-u, bilet kosztuje 40 zł

Smolik & Kev Fox

14 lutego 2020, godz. 19.00 (Alterstacja), sala POKiS-u, bilet kosztuje 40 zł

Eabs

28 lutego 2020, godz. 19.00 (Kawiarnia Jazzowa), bilet kosztuje 30 zł

Rita Pax

13 marca 2020, godz. 19.00, (Alterstacja), sala POKiS-u, bilet kosztuje 40 zł

Mary Komasa

29 marca 2020, godz. 19.00 (Alterstacja), sala POKiS-u, bilet kosztuje 40 zł

Jarecki

3 kwietnia 2020, godz. 19.00 (Alterstacja), sala POKiS-u, bilet kosztuje 30 zł

Lao Che

18 i 19 kwietnia 2020, godz. 19.00 (Alterstacja), sala POKiS-u, bilet kosztuje 70 zł

Kamp!

9 maja 2020, Majunia, Zielony Ogródek MOSiR-u, bilet kosztuje 30 zł

Kamil Bednarek

9 maja 2020, Piknik Europejski, Stary Rynek, koncert bezpłatny

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE