Reklama

POKiS przymierza się do imprez w 2019 r. Jaki los czeka Summer Fall Festival?

Opublikowano:
Autor:

POKiS przymierza się do imprez w 2019 r. Jaki los czeka Summer Fall Festival? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Na liście usuniętych imprez w poprzednich latach mamy chociażby Reggaeland czy Koncert na dachu. W tym roku wznowiono Summer Fall Festival, ale już w nowej formule jako imprezę biletowaną, organizowaną przez zewnętrzną agencję i tylko przy współpracy Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. A jak będzie w 2019 r.?

Na liście usuniętych imprez w poprzednich latach mamy chociażby Reggaeland czy Koncert na dachu. W tym roku wznowiono Summer Fall Festival, ale już w nowej formule jako imprezę biletowaną, organizowaną przez zewnętrzną agencję i tylko przy współpracy Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. A jak będzie w 2019 r.?

Znamy już założenia przyszłorocznego budżetu. Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, który w tym roku doczekał się przeprowadzki, jako miejska instytucja przekazuje wykaz zadań do realizacji w 2019 r. Przychody ze sprzedaży biletów, a także w postaci wpływów od sponsorów oraz z promocji i reklamy imprez o charakterze kameralnym i masowym zaplanowano łącznie na 490 tys. zł.  Pod względem wydatków to największa pozycja, opiewająca na ponad 4 mln zł. (wydatki bezpośrednie tworzą honoraria artystów, a także koszty: wynajmu sal i sceny na imprezy plenerowe, składów komputerowych i druku plakatów oraz dokumentacji fotograficznej i obsługi technicznej imprez, zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom imprez masowych, koszty zakupu materiałów scenograficznych, dekoracyjnych i plastycznych oraz usług pocztowych, a także opłacania składek na ZAIKS).

Zaplanowany do realizacji w 2019 roku zakres rzeczowy zadania obejmuje organizację i współorganizację następujących imprez masowych: ,,Płockie Kolędowanie’’, ,,Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, „Orszak Trzech Króli”, „Festiwal Muzyki Jednogłosowej”, „Jarmark Tumski”, „Majunia”, „Rocktower”, „Canzonada”, „Święto Rodziny", „Dzień Dziecka", „Wianki”, „Dni Wisły”, „Wieczór Romski”, „Wieczór Chwały”, „Audioriver", „Hip Hop Festival”, „Disco nad Wisłą", „Rynek Sztuki", „Vistula Folk Festival", „Piknik Europejski”, „SkArPa”, "Wigilia przed Ratuszem". Ponownie zniknął z listy Summer Fall Festival. Festiwal pojawia się i znika w budżetowych dokumentach. Nie odbył się w 2017 r., ale już kilka miesięcy później powrócił na listę zadań. Teraz znów brakuje festiwalu w budżetowych przymiarkach na kolejny rok. Czy to znaczy, że z niego rezygnujemy? Dyrektor POKiS-u, Radosław Malinowski uspokaja jednak, że to tylko przykłady.

- Jeszcze nic nie zostało przesądzone i nie ma co się tym wykazem sugerować. Przed nami dzielenie budżetu, decyzja w tej sprawie dopiero zapadnie - tłumaczy.

Gdyby festiwal miał się odbyć, to - jak dodaje Radosław Malinowski - w formule biletowanej i ponownie z udziałem zewnętrznej agencji artystycznej. - W takim przypadku rozmowy musiałyby się odbyć na początku przyszłego roku - dodaje. Wszystko jednak zależy od podziału pieniędzy w ramach budżetu i znalezienia agencji, która podejmie się organizacji festiwalu na pożegnanie lata.

[ZT]20125[/ZT]

Ponadto mają powrócić koncerty w ramach projektów, takich jak "Kawiarnia Jazzowa" i "Alterstacja”, a także recitale autorskie.

Działalność wydawnicza

Zaplanowano wydanie płyty zespołów z pracowni muzycznej POKiS, wydanie albumu ArtBrut z kolekcją Andrzeja Kwasiborskiego oraz wydawnictw okołofestiwalowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE