Reklama

POKiS już w nowej siedzibie. Kto zagra na początek?

Opublikowano:
Autor:

POKiS już w nowej siedzibie. Kto zagra na początek? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W Płocku grają rzadko, chociaż ich muzyka była tu obecna od początku istnienia grupy. Na wrześniowym koncercie będą promowali swoją najnowszą płytę "Wiedza o społeczeństwie". – Koniec baśni. Koniec nocki. Do gniazda wracam, gdzie powiat płocki. Kominy jak minarety... Ląduję na ganku. Uwielbiam zapach benzenu o poranku – to fragment "Baśni tysiąca i jednej nocki".

W Płocku grają rzadko, chociaż ich muzyka była tu obecna od początku istnienia grupy. Na wrześniowym koncercie będą promowali swoją najnowszą płytę "Wiedza o społeczeństwie". – Koniec baśni. Koniec nocki. Do gniazda wracam, gdzie powiat płocki. Kominy jak minarety... Ląduję na ganku. Uwielbiam zapach benzenu o poranku – to fragment "Baśni tysiąca i jednej nocki".

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na koncert grupy LAO CHE z okazji otwarcia nowej siedziby przy ul. Jakubowskiego. O ile ktoś jeszcze nie słyszał ich najnowszego materiału na żywo na koncercie, to była ku temu okazja na antenie Trzeciego Programu Polskiego Radia podczas transmitowanego koncertu ze studia im. Agnieszki Osieckiej. Panowie co i raz udowadniają, że świetnie spisują się podczas występów. Z płyty "Wiedza o społeczeństwie" pochodzą takie utwory, jak "Kapitan Polska" i "Nie raj".

– Tytułowa „Wiedza o Społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina – opisują w POKiS-ie. – Na nowej płycie zespół sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiada Piotr "Emade" Waglewski oraz Filip "Wieża" Różański. Do zespołu dołączył nowy muzyk - Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet) znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie.

Koncert 22 września. Wstęp na zaproszenia dostępne w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10) od poniedziałku, 3 września.

Zaledwie dzień później szykuje się kolejna gratka dla osób kochających muzykę. Tym razem w zupełnie innym klimacie. POKiS zaprasza na koncert Janusza Radka, który odbędzie się w ramach VIII Festiwalu Kultury i Sztuki (dla Osób Niewidomych). – Janusz Radek - nietuzinkowy artysta, niebanalny człowiek, niezwykły wokalista i kompozytor, a przede wszystkim charyzmatyczny frontman. Na scenie nie tylko świetnie śpiewa, jego osobowość i świetny kontakt z publicznością powodują, że potrafi przenieść widza w niezwykłe miejsca. Raz są to klimaty retro, raz przepiękne liryczne brzmienia własnych kompozycji. Innym razem zadziwia bardzo nowoczesną formą i interpretacją utworów, by za chwilę powrócić sentymentalnie do starszych piosenek – przedstawiają artystę, który dołączy do wielu innych, którzy co roku zjawiają się podczas trwania festiwalu. Wstęp wolny, zaproszenia mają być wkrótce dostępne w Bileterii POKiS.

AKTUALIZACJA

POKiS zmienił charakter wydarzenia na plenerowy. Wprowadzono dodatkową pulę zaproszeń.

[ZT]20138[/ZT]

[ZT]19613[/ZT]

[ZT]17383[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE