Reklama

Pokazali kolekcję stu koszulek i bluz reprezentantów Polski [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Pokazali kolekcję stu koszulek i bluz reprezentantów Polski [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Ta wystawa to gratka dla miłośników sportu, zaczynając od sympatyków piłki nożnej, mistrzów wioślarstwa, siatkówki, badmintona, podnoszenia ciężarów po kibiców piłki ręcznej. W piątek w Muzeum Mazowieckim odbył się wernisaż wystawy "Z orłem na chwałę Rzeczpospolitej. Sto koszulek i bluz reprezentantów Polski na jubileusz Niepodległej", przygotowanej z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ta wystawa to gratka dla miłośników sportu, zaczynając od sympatyków piłki nożnej, mistrzów wioślarstwa, siatkówki, badmintona, podnoszenia ciężarów po kibiców piłki ręcznej. W piątek w Muzeum Mazowieckim odbył się wernisaż wystawy "Z orłem na chwałę Rzeczpospolitej. Sto koszulek i bluz reprezentantów Polski na jubileusz Niepodległej", przygotowanej z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z racji żałoby narodowej piątkowa wystawa rozpoczęła się od minuty ciszy, aby uczcić pamięć zmarłego byłego premiera Polski, Jana Olszewskiego. Odśpiewano również hymn Rzeczpospolitej, towarzyszący sportowcom reprezentującym biało-czerwone barwy w sportowej rywalizacji. O wykonanie zadbał Harcerski Zespół Pieśni i Tańca "Dzieci Płocka" im. Druha Wacława Milke.

Zwiedzający mogli obejrzeć przygotowaną w Muzeum Mazowieckim wystawę strojów sportowych byłych i obecnych reprezentantów Polski. Wśród nich znajdują się między innymi koszulki szczypiornistów (m.in. Michała Daszka, Przemysława Krajewskiego i Marcina Wicharego), piłkarzy nożnych (m.in. Marka Rzepki, Jana Banasia, Adama Nawałki, Arkadiusza Recy czy Damiana Szymańskiego), siatkarskiego Mistrza Świata Bartosza Kwolka, czy też wybitnych przedstawicieli wioślarstwa, badmintona, podnoszenia ciężarów oraz wielu, wielu innych... Osoby zainteresowane sportową tematyką miały również szansę zapoznać się z książką Zbigniewa Pawłowskiego - autora kojarzonego z publikacji o tematyce sportowej. Jest autorem m.in. monografii "Duma Mazowsza. 65 lat Wisły Płock" czy też "FC Barcelona w Polsce i na świecie". Najnowsza publikacja autorstwa Pawłowskiego ma ten sam tytuł, co wystawa - "Z orłem na chwałę Rzeczpospolitej. Sto koszulek i bluz reprezentantów Polski na jubileusz Niepodległej".

Wystawę będzie można oglądać w siedzibie Muzeum Mazowieckiego w Płocku przy ul. Tumskiej 8 do 24 lutego 2019 r. Później kolekcja strojów sportowych zostanie przewieziona z Płocka do stolicy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE