Reklama

Płocki skrzypek zdobył nagrodę w międzynarodowym konkursie

Opublikowano:
Autor:

Płocki skrzypek zdobył nagrodę w międzynarodowym konkursie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Wśród skrzypków w swojej kategorii Wiktor Mieczykowski okazał się bezkonkurencyjny, uzyskał najwyższą punktację i zdobył nagrodę Grand Prix w 27. konkursie dla młodych muzyków z całego świata, Young Musician International Competition Cita di Barletta we Włoszech.

Wśród skrzypków w swojej kategorii Wiktor Mieczykowski okazał się bezkonkurencyjny, uzyskał najwyższą punktację i zdobył nagrodę Grand Prix w 27. konkursie dla młodych muzyków z całego świata, Young Musician International Competition Cita di Barletta we Włoszech.  

Jest młody, utalentowany i pracowity. Konkurs we Włoszech to nie jedyny sukces Wiktora Mieczykowskiego w tym roku. Może się także pochwalić zdobyciem pierwszego miejsca na I Ogólnopolskim Konkursie Talenty Skrzypcowe 2017, który odbył się 30 kwietnia w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia. Ponad 100 skrzypków oceniało jury pod kierunkiem prof. Bartosza Bryły z Akademii Muzycznej w Poznaniu. W przygotowaniu do konkursu pomagała mu Anna Rzymyszkiewicz, przy fortepianie podczas obu konkursów uczniowi trzeciej klasy Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia towarzyszyła Maria Mieczykowska.

Wiktor Mieczykowski naukę gry na instrumencie rozpoczął w wieku sześciu lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Płocku.  Obecnie uczęszcza do trzeciej klasy Gimnazjum nr 14 im. Władysława Jagiełły w Płocku. Swój talent dodatkowo szlifuje w Holandii jako student Young Talent Class Conservatorium w Maastricht, pracując pod kierunkiem profesora wiolinistyki Roberta Szredera.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE