Reklama

Płocki festiwal to już nie tylko koncerty. Zorganizują galę, aby wręczyć nagrody w 14 kategoriach

Opublikowano:
Autor:

Płocki festiwal to już nie tylko koncerty. Zorganizują galę, aby wręczyć nagrody w 14 kategoriach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Płocki festiwal zamierza przyznawać własne nagrody muzyczne. Organizatorzy zdradzili kiedy odbędzie się pierwsza gala i w jakich kategoriach zamierzają przyznawać statuetki. Wiemy też jak będą te nagrody wyglądały.

Płocki festiwal zamierza przyznawać własne nagrody muzyczne. Organizatorzy zdradzili kiedy odbędzie się pierwsza gala i w jakich kategoriach zamierzają przyznawać statuetki. Wiemy też jak będą te nagrody wyglądały.

Organizatorzy Polish Hip-Hp Festival mają wielkie plany. Wydarzenie muzyczne jest raz do roku. A gdyby tak zorganizować dodatkowe, a przy okazji uhonorować polskich raperów?

- Branża hip-hopowa jest jedną z głównych sił napędowych całego polskiego przemysłu muzycznego. To płyty polskich raperów należą do najpopularniejszych i każdego tygodnia okupują czołowe miejsca na listach sprzedaży. Zainteresowanie gatunkiem w Polsce przekłada się na jego obecność nie tylko w internecie i rozgłośniach radiowych. Rodzimy rap obecny jest w programach rozrywkowych, największych portalach internetowych, a także w wielomilionowych kampaniach reklamowych, które są dziełem największych światowych brandów. Nawet pomimo tych wszystkich zalet i ciągłego rozwoju gatunku, polski hip-hop ciągle jest zjawiskiem niedocenianym, wręcz zmarginalizowanym przez środowisko muzyczne - czytamy w informacji prasowej. - Polski hip-hop jednak się broni. Od wielu lat gra we własnej lidze, na którą z zazdrością mogą spoglądać przedstawiciele innych gatunków muzycznych. Jest na tyle potężnym zjawiskiem, że nie potrzebuje układów menadżersko-sponsorsko-agencyjnych. Mimo tego artyści zasługują na coś więcej. Coś, co będzie podsumowaniem ich ciężkiej pracy, na której korzystają wszyscy łącznie z całym przemysłem muzycznym.

Tu zaczyna się rola płockiego festiwalu, który co roku gromadzi na plaży mnóstwo fanów i uchodzi za największy festiwal hip-hopowy w Polsce. To wydarzenie, które jest dostrzegane, wymieniane razem z Audioriver i Summer Fall Festival, jako marki z Płockiem już kojarzone.

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy rapu w Polsce, postanowiliśmy stworzyć nowe wydarzenie. Ostatnia, szósta edycja, która odbyła się w 2018 roku, zgromadziła ponad 14 500 uczestników w różnym wieku. To właśnie popularność i renoma festiwalu zmusiły nas do stworzenia Polish Hip-Hop Music Awards - wyjaśnia Dawid Bartkowski z agencji EVENT TIME PROMO. - Polish Hip-Hop Music Awards będzie nie tylko kolejnym krokiem, który ma na celu umocnienie pozycji hip-hopu w Polsce. Będzie to także ukoronowanie 2019 roku i wyjątkowe docenienie artystów, którzy przyczyniają się do popularyzacji gatunku.

Prace nad stworzeniem wydarzenia trwają już od kilku miesięcy, rozpoczęły się także rozmowy ze sponsorami, partnerami medialnymi i jedną stacją telewizyjną. Nagrody zostaną przyznane w 14 kategoriach i zostaną wręczone podczas pierwszej edycji Polish Hip-Hop Music Awards na początku 2020 roku. Prowadzącymi uroczystość mają zostać prezenterzy telewizyjni związani z kulturą hip-hop, a laureatów wyłonią członkowie Rady Programowej Polish Hip-Hop Music Awards złożonej ze znanych i cenionych w polskim środowisku hip-hopowym dziennikarzy muzycznych, youtuberów i blogerów. Na gali znajdą się także przedstawiciele mediów, partnerzy i widzowie. Artyści powalczą o statuetkę Polish Hip-Hop Music Awards w następujących kategoriach: płyta roku, singiel roku, street singiel roku, utwór roku, kooperacja roku, artysta roku, zespół roku, debiut roku, odkrycie roku, wydarzenie roku, nielegal roku, producent roku, video roku, featuring roku. - Wierzymy, że Polish Hip-Hop Music Awards będą wyjątkowym, rzetelnym i jak najbardziej obiektywnym podsumowaniem 2019 roku w polskiej branży hip-hopowej. Obiecujemy, że należycie przygotujemy ceremonię, która będzie w pełni profesjonalnym i niepowtarzalnym wydarzeniem w naszym kraju - dodaje Bartkowski.

Materiały prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE