Reklama

Płock w akwareli. Nowa wystawa już dostępna

Opublikowano:
Autor:

Płock w akwareli. Nowa wystawa już dostępna - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura - Widzimy świat na kolorowo - w taki sposób zachęcano do odwiedzenia wystawy "Płock w akwareli', której wernisaż odbył się w poniedziałek. W jaki sposób zobaczyć nasze miasto nieco inne niż takie widziane na zdjęciach czy na pocztówkach? To proste, wystarczy odwiedzić Muzeum Mazowieckie.

- Widzimy świat na kolorowo – w taki sposób zachęcano do odwiedzenia wystawy „Płock w akwareli', której wernisaż odbył się w poniedziałek. W jaki sposób zobaczyć nasze miasto nieco inne niż takie widziane na zdjęciach czy na pocztówkach? To proste, wystarczy odwiedzić Muzeum Mazowieckie.

Stowarzyszenie Akwarelistów Polskich ma już pięć lat, obchodzi jubileusz działalności. Na zaproszenie prezydenta malarze zrzeszeni w SAP zjawili się u nas i namalowali nasze miasto takie, jakie dostrzegli. Będzie więc ulica Tumska, także ławeczki z widokiem na Wisłę przy Hotelu Starzyński, katedra, świątynia Mariawitów, odwach, ratusz, ogólna panorama miasta albo fragmenty ulicy wraz z jej mieszkańcami. Po prostu zwykłe życie, lecz nikt nie powie, że takie zwykłe i szare. Wszystkie prace zgromadzone w dwóch salach urzekają bogatą gamą barw. Aż przypomina się refren starej piosenki zespołu 2 plus 1 "Więc chodź pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko". Mają być wyrazem nastroju, odczuwanych emocji, usłyszanych przez malarza anegdot.

Na wystawie zaprezentowano twórczość: Andrzeja Gosika, Anatola Martyniuka, Adama Papke, Ryszarda Rogala, Zofii Samusik-Zaremby, Michała Suffczyńskiego, Justyny Talik, Macieja Zaborowskiego, Małgorzaty Zagórskiej - Kowalewskiej, Marka Ziarkowskiego.

Wystawa będzie czynna do 11 grudnia 2016 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE