Reklama

Panie i panowie, chwytajcie za gitary. Pokażcie, na co was stać

Opublikowano:
Autor:

Panie i panowie, chwytajcie za gitary. Pokażcie, na co was stać - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Ponownie poszukają młodych talentów. Tradycyjnie do wygrania cenne nagrody, triumfy, honory i owacje. Potrzebna chęć do zmierzenia się z konkurencją, a także z tremą, która mogłaby uniemożliwić zaprezentowanie swoich możliwości przed gitarzystą grupy Turbo, Wojciechem Hoffmannem.

Ponownie poszukają młodych talentów. Tradycyjnie do wygrania cenne nagrody, triumfy, honory i owacje. Potrzebna chęć do zmierzenia się z konkurencją, a także z tremą, która mogłaby uniemożliwić zaprezentowanie swoich możliwości przed gitarzystą grupy Turbo, Wojciechem Hoffmannem.

Kompletują listę chętnych gitarzystów i gitarzystek, bo i kobiet w zeszłym roku było całkiem sporo, na IX już edycję Płockich Konfrontacji Gitarowych. - Jest to konkurs dla miłośników i pasjonatów wszystkich typów gitar: akustycznych, klasycznych, elektrycznych, basowych, z przesterem, delayem i wah-wah lub bez – przypomina Krzysztof Misiak, który będzie w tym konkursie jednym z jurorów. Oprócz niego za jurorskim stołem zasiądą również dwaj panowie, gitarzysta grupy Turbo Wojciech Hoffmann oraz Roman Kusy.

Konkurs zaadresowano do gitarzystów amatorów, solistów (w dwóch grupach, do 15 lat i od 16) i zespołów gitarowych od duetu do oktetu. Uwaga! Absolwenci szkół muzycznych nie powinni się zgłaszać, gdyż będą zaklasyfikowani jako profesjonaliści. W zmaganiach nie mogą brać udziału również zdobywcy Grand Prix Płockich Konfrontacji Gitarowych z poprzednich edycji. Każdy, kto garnie się do strun, a nie startował wcześniej lub nie kształci się w szkole muzycznej, może przysłać wypełnioną kartę zgłoszenia (dostępną na stronie Młodzieżowego Domu Kultury) do 30 kwietnia oraz koniecznie dołączyć na płycie w formie pliku maksymalnie 12-minutową prezentację swoich możliwości (ewentualnie w mailu zamieścić link do umieszczonego w sieci nagrania, może być także takie zrobione telefonem komórkowym). Dopuszczono utwory własne lub interpretacje utworów z szeroko pojętej klasyki.

Uczestnicy, którzy zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu (powinno to nastąpić do 6 maja), otrzymają zaproszenie na koncert laureatów w MDK-u 12 maja. Jurorzy ocenią umiejętności interpretacyjne, muzykalność, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny. Dla najlepszych będą nagrody. Podczas konkursu przewidziano warsztaty prowadzone przez zaproszonych gości.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE