Reklama

Odkrywaj z nimi Płock i dołącz do ludzi, którzy znają to miasto od podszewki

Opublikowano:
Autor:

Odkrywaj z nimi Płock i dołącz do ludzi, którzy znają to miasto od podszewki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Odkrywać Płock można na własną rękę, spacerując lub czytając publikacje o mieście. Można też poprosić o paszport i posłuchać historii, które znają przewodnicy.

Odkrywać Płock można na własną rękę, spacerując lub czytając publikacje o mieście. Można też poprosić o paszport i posłuchać historii, które znają przewodnicy.

Akcja „Odkryj z nami Płock” odsłoni to, czego może jeszcze nie wiedzieliśmy o mieście, w którym zakotwiczyliśmy tymczasowo lub na stale.Nie wszyscy byli np. tak wytrwali w trakcie Nocy Muzeów, aby dostać się odnowionych przestrzeni Małachowianki. Płocka lokalna Organizacja Turystyczna stara się co roku czymś zaskakiwać, nie proponować tego samego zestawu miejsc do odwiedzenia.

PLOT zaprasza na kolejne spacery. Pierwszy, poświęcony tematyce gotyckiego miasta (zagadnieniom architektury, sztuki czy gospodarki) organizowany jest w Dzień Gotyku Ceglanego już 15 czerwca. Przewodnicy miejscy czekać będą na osoby zainteresowane udziałem w spacerze pod dawną kanonią z 1445 roku, gdzie swoją siedzibę ma Towarzystwo Naukowe Płockie (pl. Narutowicza 8). Kolejne spacery będą odbywały się w wybrane soboty i niedziele. Łącznie przewidziano 14 spotkań z płockimi przewodnikami turystycznymi.

Z akcji chętnie korzystają płocczanie całymi rodzinami i turyści, tym bardziej że udział jest bezpłatny. Każdy z uczestników otrzymuje paszport, który służy za przewodnik po Płocku i zarazem służy jako pamiątka z pobytu w najważniejszych atrakcjach turystycznych miasta. Od 15 czerwca paszporty będzie można odbierać w Centrum Informacji Turystycznej (pl. Stary Rynek 8).

Projekt „Odkryj z nami Płock” realizowany jest nieprzerwanie przez Płocką LOT od 2011 roku. Oprócz cyklu spacerów przewiduje on przeprowadzenie konkursu plastycznego dla dzieci, który organizowany jest na jesieni.

Spacery przeważnie rozpoczynają się o godz. 12.00 na Starym Rynku. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE