Reklama

Nowe miejsce biblioteki. Skorzysta 2,5 tys. czytelników

Opublikowano:
Autor:

Nowe miejsce biblioteki. Skorzysta 2,5 tys. czytelników - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Biblioteka istnieje na Międzytorzu od 36 lat. Teraz przeprowadziła się do nowej siedziby. Zobaczcie, jak jest w środku.

Biblioteka istnieje na Międzytorzu od 36 lat. Teraz przeprowadziła się do nowej siedziby. Zobaczcie, jak jest w środku.

Kilka tygodni temu dzieci z pobliskich szkół ustawione w długi ogonek podawały sobie z rąk do rąk książki i w ten sposób trwała przeprowadzka filii nr 7 z siedziby przy Gierzyńskiego do Zespołu Szkół przy ul. Piaska. Dziś uroczyście otwarto bibliotekę z udziałem zaproszonych gości m.in. prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, który wspominał, że sam przed laty wypożyczał w niej książki, a także dyrektorki Książnicy Płockiej Joanny Banasiak.  O część artystyczną zadbały maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 5.

[ZT]13458[/ZT]

To już trzecie lokum biblioteki na Międzytorzu. Wcześniej - od 1980 r. mieściła się na Lachmana, a od 1994 - przy Gierzyńskiego.  Teraz przeniosła się do szkoły, co  - jak podkreśla Ratusz - ma same plusy. Między innymi ze względu na likwidację barier architektonicznych, które w poprzedniej siedzibie na pierwszym piętrze nie były łatwe do pokonania dla seniorów,  osób z dziećmi i niepełnosprawnych., a także ograniczenie kosztów wynajmu pomieszczeń (poprzednie były własnością spółdzielni).

Dodatkowym atutem może być bliskość szkoły - bibliotekarki liczą, że dzięki temu wzrośnie frekwencja wśród czytelników. Obecnie zarejestrowanych w bibliotece jest 2552 osób. Do wypożyczenia mają 36,5 tys. książek. Biblioteka jest czynna od poniedziałku do soboty.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE