Reklama

Niepubliczny Ośrodek Edukacyjny EDU-JETTER za rok będzie obchodzić 10-lecie swojej działalności

Opublikowano:
Autor:

Niepubliczny Ośrodek Edukacyjny EDU-JETTER za rok będzie obchodzić 10-lecie swojej działalności - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Niepubliczny Ośrodek Edukacyjny EDU-JETTER za rok będzie obchodzić 10 lecie swojej działalności. Rozmowa z Elżbietą Złowodzką - Jetter dyrektorem ośrodka

Niepubliczny Ośrodek Edukacyjny EDU-JETTER za rok będzie obchodzić 10 lecie swojej działalności. Rozmowa z Elżbietą Złowodzką - Jetter dyrektorem ośrodka

NOE EDU-JETTER za rok  będzie obchodzić 10 lecie swojej  działalności.

Tak, 1 sierpnia 2007 roku powołałam ośrodek po tym, jak skończyła mi się kadencja wicedyrektora ds. ODN w CDiE. Czas szybko leci, trzeba mocno zakasać rękawy, żeby istnieć jako przedsiębiorca na rynku edukacyjnym, a w samym mieście są 2 ośrodki doskonalenia dla nauczycieli jeden prowadzony przez Urząd Marszałkowski z Torunia KPCEN i ODN w CKZiU, którego organem prowadzącym jest Prezydent Miasta Włocławek.

Jak się pani udało prowadzić ośrodek przez 9 lat?

To nie jest kwestia udało się czy się nie udało. Otwierając ośrodek, byłam nauczycielem z wieloletnim stażem pracy. To doświadczenie przydało się w prowadzeniu przedsiębiorstwa jakim jest mój ośrodek.

Na sukces ośrodka pracuje kadra, są to edukatorzy, trenerzy, nauczyciele mistrzowie w swoich obszarach.

Zorganizowaliśmy wiele form doskonalenia dla nauczycieli min. konferencję międzynarodową Niepełnosprawni w Europie z udziałem kadry naukowej Uniwersytetu Humbolta oraz prezesa Stowarzyszenia Samen Delen z Holandii. Twórców metody Snuzelu.

Od 2007-2015 roku zorganizowałam i przeprowadziłam kursy kwalifikacyjne dla nauczycieli.

Prowadzimy szkolenia w ramach Rad Pedagogicznych – szkolenia odbywają się dla nauczycieli na trenie ich szkoły.

Przez ten czas działalności, dwukrotnie realizowałam zadania w ramach grantów edukacyjnych Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Lata 2007-2014 to fundusze unijne w ramach EFS POKL. Ośrodek jest realizatorem POKL 9.4 w województwie mazowieckim i wielkopolskim a Poradnia POKL7.2 w kujawsko-pomorskim.

Podjęłam się współpracy z uczelniami w organizowaniu studiów podyplomowych i muszę powiedzieć, że nauczyciele chętnie podejmują naukę w ośrodku, ponieważ jest blisko, a co za tym idzie jest taniej i można zaoszczędzić czas na dojazdy i bez kosztów za noclegi.

Aktualną ofertę można pobrać tutaj

A skąd pomysł na poradnię psychologiczno -pedagogiczną?

Zmieniające się prawo oświatowe, które zakładało łączenie ODN, poradnie i biblioteki pedagogiczne w centra edukacyjne, zmobilizowało mnie do powołania Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Centrum Diagnozy, Terapii i Wspomagania Rozwoju. Prawo oświatowe zmienia się notorycznie, centra nie powstały, ale zostawiłam poradnię, aby lepiej, szerzej realizować zadania dotyczące dzieci i młodzieży z rożnymi dysfunkcjami .

Na pani stronie www.noeedujetter jest jeszcze jeden ośrodek WATRA. Co to jest za Ośrodek?

Ośrodek Terapii Uzależnień, Profilaktyki i Pomocy Rodzinie WATRA  proponuje terapię uzależnień dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych oraz szeroką pomoc dla całej rodziny. Posiadam uprawnienia do prowadzenia terapii – wyznaję zasadę że jak coś zaczynam to muszę się na tym znać i mieć do tego kwalifikacje.

Jakie plany pani dyrektor na następne lata?

Planów mam bardzo dużo, tylko muszę realizować je szybciej ponieważ jestem w tym przedziale wiekowym w którym czas podwaja swoją prędkość.

A tak na poważnie to dokończyć to co zaczęłam i rozwijać, rozwijać, rozwijać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE